БЕЗ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУВЕРЕНІТЕТУ - УКРАЇНІ ВІЙНУ НЕ ВИГРАТИ.

ДОБАС"Україна не зможе виграти війну без встановлення інформаційного суверенітету. Це очевидно. Ось справжня проблема, яка стоїть зараз перед Україною. "
Мені здається, в Україні за два роки війни так і не зрозуміли головного про російське телебачення. Справа зовсім не в пропаганді силових структур держави-агресора, відбілюванні КДБ і НКВД, пропаганді російської армії, вигадках про референдум в Криму, проклятих жидобендерівцях у Львові і розіп'ятих російських хлопчиках в трусиках. Це все вторинне. Це - наслідок. Причина зовсім в іншому.

ДОНБ1Російська телевізійна пропаганда виявилася наймогутнішим засобом зомбування суспільства. Такого в історії людства ще не було. У Геббельса були тільки газети. Допускаю, що будь у нього телебачення, Німеччина, можливо, і зуміла б завоювати весь світ. У СРСР було телебачення. Але не було Геббельса. Все ж совок, яким би він не був, зовні намагався носити маску позитивного персонажа. Ми хороші. Ми за мир. Ми проти війни. Ми за щастя всіх людей на планеті. Ми за освіту. За рівність. За братство. Проти мракобісся. І нехай за фактом це було брехнею, але все ж по радянському телебаченню пропагувалися постулати більше позитивні, ніж негативні.

І тільки в Російській Федерації двадцять першого століття вони зустрілися. Зомбоящик і заповіти Пауля Йозефа. І дали такий ударний ефект, що ніякому спалаху наднової не снилося. Наймерзенніша, спрямована на найбільш ниці, самі тваринні, самі негативні людські почуття пропаганда, поєднана з найпотужнішим засобом ретрансляції ідей, глибоко божевілля.

Це страшно. Це і справді виявилося страшно.

Були зняті моральні заборони. Скасовано дію закону. Цей ефект ще будуть довго вивчати - і психологи, і психіатри, і соціологи, і антропологи. Десятиліттями. 

Пропаганда - наслідок.

А Причина - Невігластво.

І ось тут ми впритул підходимо до серіалів і телепрограм.

Найкраще визначення сучасному російському телебаченню я чув від свого колеги, який на цей самому телебаченні довгий час і працював, поки воно ще не повністю перетворилося на смітник. Ще до всіх воєн. Ще до Грузинської війни. Ще, коли просто крали і бабки пиляли. Визначення це - "говномьот». Дуже точно сказано.

Головним її завданням була дебілізація. Дебілізація підконтрольного населення.

Освіченим, критично мислячим суспільством дуже складно маніпулювати. Щоб керувати Академією наук, треба бути як мінімум на одну сходинку вище найрозумнішого її члена. Але щоб управляти натовпом, масою, досить бути всього лише на сходинку вище самого дурного її члена.

Висновок був зроблений правильний. Не можеш керувати країною розумною, зроби керовану країну дурною.

Я практично впевнений - ніякий Кримнаш не був би можливий без без всіх цих серіалів про ментів, слідчих, вбивства, викрадення, бригади, кілерів, трупів, "розслідування» про маніяків, про дитячих ґвалтівників, про людське м'ясо в трилітрових банках і чорнуху, чорнуху, чорнуху.

Кисельову не довелося докладати ніяких зусиль - насіння лягли вже на зорані і пробороновані мізки. Ця дебілізація населення тривала десять років. Десять років говномьот працював на повну потужність. Десять років екран був забитий продуктом, в якому єдиною моделлю спілкування була ненависть. Єдиною моделлю розмови - крик. Єдина модель спілкування з дитиною - вереск, крики, побиття. Єдина модель поведінки, прийняття рішень - моральна ідіотія. І просто ідіотія. Єдина модель розвитку - насильство. Єдина модель вирішення проблем - агресія і вбивство. Єдина модель акторської особи - тупість, деградація. Єдина модель акторської гри - істерика. Ненависть, істерика, насильство, розумова відсталість, моральне кастрування, вбивства і все та ж чорнуха, чорнуха, чорнуха - ось і створена модель поведінки російського телеглядача. А це переважна більшість населення.

І вона чудово прижилася. Перші роки ще зустрічаючи опір думаючих людей, далі ця модель пішла вже як по маслу.

І саме на цей чудово підготовлений ґрунт і лягла кісельовщіна.

Ця проблема не вирішується в ручному режимі. Вона дуже серйозна. Усвідомлення її серйозності, наскільки можна судити, в світі ще немає. Світ ще не стикався з таким. Він тільки починає прозрівати. Україна, зіткнувшись з цією зброєю впритул, всю глибину проблеми, на жаль, поки також не усвідомлює. Заявлені приводи заборони - занадто дріб'язкові. Занадто незначні. 

І якщо в колоніальній, здурілій країні, заробляння телебаченням рейтингів і грошей на смертях своїх колоніальних громадян ще вкладалося в цю збочену логіку, то використання війни визвольної, використання смертей своїх власних солдатів, що захищають твою ж країну від вторгнення для підняття рейтингу і нагнітання чорнухи - незрозуміло вже зовсім.

Заборонити говномет сусіда-агресора, і в цей же самий час набрати звідти інженерів і механіків і почати будувати свій власний по тим же лекалами - логіка, на мій погляд, ну зовсім вже оригінальна.

Підсумовуючи.

Україна не зможе виграти війну без встановлення інформаційного суверенітету. Це очевидно. Ось справжня проблема, яка стоїть зараз перед Україною. 


©http://politolog.net/.../gonite-naproch-rossijskij.../

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація