ТО НАША АРМІЯ.ТО НАШЕ СВЯТО.ТО НАША КРАЇНА..

ПАРАДОбіцяв суб'єктивну оцінку військового параду, як робив торік. На жодну об'єктивність не претендую.

1. З чого почати? Дощ. Це мінус. Але не було жарко. Це плюс. Особливо для тих, хто в броніках. 

2. Вручення бойових прапорів частинам і з'єднанням. Сильний плюс. Вже не було того неймовірного шоку, як торік, коли це було вперше (до речі, я тоді обіцяв знайти автора ідеї і потиснути йому руку -- доповідаю, зробив). Ну і вручення Героїв та генеральського звання -- це круто. Великий плюс.Також китайські ЗМІ про наш військовий парад.Видиво.

3. Нова форма. Три великих плюси. Максимальний відхід від радянської традиції. Ми не усвідомлюємо, наскільки глибоко в нас сидять старі стереотипи, наскільки сильно вони визначають нашу свідомість. У країні мало знавців старих українських одностроїв, але всі побачили відсутність зірочок, нові кокарди на нових кашкетах, відсутність лампасів у генералів... список нескінченний. (Трошки здивували, правда, танкісти.) Все, панове, принаймні цією ногою наша сороконіжка вже не у совку. Щирий уклін Віталій Гайдукевич і команді. Ну дуже круто. Це настільки ж важливо, як декомунізація міст і вулиць (привіт Volodymyr Viatrovych), і настільки ж неоднозначно багатьма сприймається. Але це необхідно, це як поховати Леніна. Ліки проти імперської спадщини. Не сумуйте за зірочками, панове лейтенанти. 

4. Звернення "товариш" вже починає різати. Хоча слово польське й військове, але асоціюється вже виключно з радянщиною (власне, совок спаплюжив багато слів та ідей). Ну, не все одразу. 

5. Текст диктора перед парадом та коментар під час параду -- суцільний набір радянських мовних штампів та військових канцеляризмів "Красной Звезды". Мінус.

6. Виступ Президента -- плюс. Ще треба перечитати, але на перший слух -- чіткі акценти, грамотний дипломатичний тролінг. Вже потиснув сьогодні руку спічрайтеру. Хороша робота. Дуже хороша. Може, напишу про це окремо.

7. Справжні герої у парадних лавах -- дуууже великий плюс. Це ДЛЯ НИХ був парад, якщо хто не зрозумів. Це їм потрібно знати і переказати побратимам, що народ їх визнає, їм вдячний та ними пишається. Може, хтось не знає, але з давніх часів парад -- єдина форма масового вшанування військових героїв. 

8. А їхні обличчя! Обличчя!!!

9. У стройових прийомах немає радянської вимученості. Плюс. Ніхто не тягне носок. Не робить "вид придурковатый", як вимагав ще Петр І. Це правильно. Солдати не мусять бути ляльковими фігурами, це живі люди зі своєю гідністю. 

10. Бойові ордени і медалі на грудях багатьох друзів, яких зустрів, -- плюс.

11. ССО та курсанти-розвідники на параді -- як на мій дилетантський розум, такого на парадах не показують. Щось дивне і незрозуміле. Може, хтось пояснить. Мінус.

12. Українсько-польсько-литовська бригада -- ого-го який великий плюс.

13. Техніка. Великий плюс. Я не всі розклади розумію. Але одне я точно побачив: "Буки" та С-300. Це великий сигнал. Не виключено, що ціна йому -- десятки тисяч життів українців та українок. Ну і дим танкових двигунів, це також плюс...

14. Козацькі хрести. Два плюси.

15. Робота поліції до того -- плюс, після того -- мінус. Після завершення параду треба було прибрати бар'єри, бо вийшло, що з одного боку бар'єру люди, з іншого -- такі самі люди, але зустрітися вони не можуть, а задні не розуміють і тиснуть на передніх. Ну і ще декілька подібних помилок. Щось не додумали. Хвилин десять просто чекали наказу.

16. Шароварщини не було. Плюс. Ой, сподіваюся, що ніколи вже й не буде. Невже ми переросли цю дитячу хворобу?

17. Молоді полковники. Три великих плюси. Не думаю, що треба пояснювати.

18. Музика. Українська. Плюс. Брати Капранови запустили в останній момент зміну репертуару. (Update: це моя помилка, то про інший музичний захід.) Зараз скажу страшну річ. Російська музична культура -- це велика культура, світове надбання. Але потім, після війни. Зараз не треба. Так само Ваґнер був би недоречним в окопах Сталінграду.

19. Візуальні рішення. Сучасні. Плюс. Привіт Gennadiy Kurochka, Nataliya Popovych та команді.

20. Асфальт не подряпали. Плюс.

Коротше кажучи. Дуже щирий парад. Це наша армія. Це наше свято. Це наша країна.

 
 

Новини на китайському ТБ-каналі розпочалися з репортажу про парад у Києві.

Це також відповідь на питання – «навіщо?»

І навіть без знання мови можна за відеорядом визначити кілька точок, які з Китаю здалися ключовими:

• підняття прапора. Тут треба трохи пояснити: в Китаї є церемоніал щоденного підняття і опускання прапора на площі Тянаньмень в Пекіні, який особливо урочисто звершується в дні державних свят. І жест "кидання прапора вбік" на початку підняття знає мабуть кожен громадянин КНР. Тому побачити його у нас для телевізійників було важливо.

• військові прапори, сам марш, техніка (з особливим акцентом на ракетну).

• президент Польщі.

• присутність колишніх президентів (у сучасній системі регулярної передачі влади в КНР демонстрація єдності поколінь політиків теж важлива).

• вказівка у промові Президента на ключову роль збройних сил та безплідність «Будапештського меморандуму» (з роз'ясненням, що це означає).

А на початку сюжету згадувався Сі Дзіньпін, голова КНР, який привітав Україну зі святом.

Сюжет про парад у Києві на честь Дня Незалежності України на китайських телеканалах!

http://v.ifeng.com/…/01c737d2-f8b6-49f1-9a4b-c4211a95595a.s…

 
克里米亚半岛战云密布之际,乌克兰24日举行独立日阅兵式,纪念脱离前苏联二十五周年。乌总统波罗申科表示,乌克兰武装部队有能力自卫,但也需要其他国家进一步支…
V.IFENG.COM
 
 
Подобається
 
Коментувати

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація