ПОЛЬСЬКЕ ПИТАННЯ!!!

ВОЛИНЬ1"Якась дивна перекручена та перевернута логіка - Польща відібрала у нас ТРИ області: Люблінську, Перемишську та Холмську. Українців там вбивали, а недобитих виселили геть до СРСР (операція "Вісла") - а геноцид проти поляків, як виявилося, робили українці, а поляки білі та пухнасті, наші друзі і ображати їх категорично заборонено ...."Олексій Яценко 

Для того, щоб остаточно перегорнути чорні сторінки історії, українська Верховна Рада (якщо вона дійсно українська) просто зобов'язана ухвалити постанову «Про вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою щодо українців у 1919-1951 роках». 

Адже для будь якої здравомислячої людини не є секретом, що українці довгий час страждали від антиукраїнської шовіністичної діяльності не тільки Московії, а й Польської держави. Ми мусимо взяти на себе відповідальність, дати правдиву оцінку фактам, які були в історії українського та польського народів і далі рухатися у майбутнє, співпрацюючи як абсолютно рівноправні стратегічні партнери. Польський парламент замість того, щоб дивитися вперед, почав озиратися в минуле. І якщо моя постанова не буде ухвалена, полеміка у суспільстві продовжуватиметься ще гостріше. Ми зобов'язані вшанувати пам'ять невинно убієнних, закатованих, замордованих в польських концтаборах та вирваних з корінням із своєї прадідівської української землі більше мільйона українців. - Тематична програма «Позиція» на парламентському телеканалі "Рада".Олег Мусій

Також,Відомі представники української громадськості, в тому числі - представники Руху за Суверенний Розвиток, звернулися до Верховної Ради України з вимогою ухвалити постанову, яка має дати оцінку антиукраїнським постановам парламенту Республіки Польща та визнати злочинними дії польської сторони на українських етнічних територіях до, під час і після Другої Світової війни. Звернення зокрема підписали Кравчук, Леонид Макарович, Levko Lukianenko, Володимир Василенко, Володимир Горбулін, Дмитро Павличко, Драч, Иван ФёдоровичІ, Борис Тарасюк, Володимир Огризко, Олександр Скіпальський Микола Жулинський, Іван Дзюба, Василь Шкляр, а також відомі історики Юрій Шаповал, Володимир Сергійчук, Станіслав Кульчицький та десятки інших знаних українців. 

З текстом звернення можна ознайомитися за посиланням -http://ukr.lb.ua/…/343928_vidomi_ukraintsi_zaproponuvali.ht…
 
....І незабарилась відповідь польської сторони:
У Польщі прокоментували українську ініціативу щодо днів пам’яті жертв польських злочинів

Міхал Дворчик

 

КИЇВ. 30 серпня. УНН. Чимало українських політиків бореться не за правду, а за політичні вигоди. Натомість відносини з Польщею вони сприймають як конфронтацію. Про це заявив голова комісії Сейму з питань зв’язків з закордонними полякам Міхал Дворчик, коментуючи звернення до українського парламенту, підписане групою українських інтелектуалів і політиків, у тому числі колишнім президентом Леонідом Кравчуком, з проханням встановити дні пам’яті жертв польських злочинів проти українців, передає УНН із посиланням на "Польське радіо".

М.Дворчик також нагадав про інтерв’ю українського депутата Юрія Шухевича, що, за словами польського політика, “демонструє справжнє обличчя українського націоналізму, політиків, котрі є українськими націоналістами та недружньо налаштовані до Польщі”.

Він наголосив, що чимало політиків в Україні сприймає відносини з Польщею як конфронтацію.

“Це боротьба не за істину, а за політичні вигоди... Ця боротьба є продовженням таких дій. Пан президент Кравчук, що донедавна підписував різного роду звернення про поєднання, також показує своє справжнє обличчя, доводячи, що його попередні дії були проявом лукавства і політичної гри, розрахованої на часткові політичні інтереси”, — заявив М.Дворчик.

Джерело: УНН

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація