ЯКУ ПРОГРАМУ ВИШКОЛУ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ПРИВЕЗЛА П.ЗГУЛАДЗЕ?

згуладзеНе пам’ятаю точно автора, але хтось із римлян пізньоантичної доби висловився, що погані полководці полюбляють прикривати свої невдачі героїзмом і жертовністю рядових воїнів. Яскравий приклад – совдепія. Тільки спробуй зробити закид на адресу бездарного і найкривавішого полководця Жукова, як відразу тебе звинуватять в неповазі до загиблих солдат. Хоча – де Жуков, а де – солдати…

Щось вельми подібне відбувається у зв’язку з трагедією в Дніпрі.

 Основний рефрен: ну, хто ще тут хоче зробити закид нашим полісменам, які віддають життя на бойовому посту?.. 

У мене немає ніяких питань до полісменів. Які до них можуть бути питання? Люди прийшли, вдягнули гарну форму, два чи три місяці походили на курси полісменів і їх випустили, тіпа, боротися з криміналом. 

Які можуть бути претензії до хлопчиків і дівчаток, яких не навчили пристойно їздити і стріляти? Їм же сказали, що ви в нормі, що ви готові; от вам волина, от вам «пріус» – катайтеся. І поводьтеся чемно, бо навколо – реальний світ, тому волину краще не діставайте, бо можуть і відібрати. Я нічого не наплутав?..

А тепер таке практичне питання: у нас програма для вишколу поліцейських ким розроблена? Це пані Згуладзе її привезла чи ця профанація – вже місцева розробка? Якщо Згуладзе, то звідки вона її вициганила і чому взяли саме цю програму навчання? 

10 тижнів – це, грубо кажучи, 2,5 місяця. Якщо взяти до уваги, що більшість майбутніх полісменів приходить без водійської практики, то чому ми дивуємося акуратно битим новеньким «пріусам»? Я вже мовчу за те, що людина за кермом з двомісячною водійською практикою взагалі мусить ще довго їздити зі значком «У» і на швидкості не більше 60 км/годину. А про якісь гонки, то взагалі не може бути мови. Розмови на кшталт «не все відразу, вони научаться…» - це розмови для повних ідіотів, які не усвідомлюють, що мова йде про силову структуру.

Як же виходити з цієї колізії? А треба побільше прав цим недовченим поліцейським, вважають самі поліцейські. Аброськін відкритим текстом пише, що можна розстрілювати при затриманні. Нічого дивного, у нього ж донецька практика трактування закону… 

Геращенко також вважає, що рішучість примінення зброї – ото є циміс, а все інше – то прикладне.

«Уверен, что никто из этих критиков не захочет прийти на смену Артёму и Ольге, потому что критиковать клацая по клавиатуре, сидя на тёплом диване, гораздо проще, чем и в дождь и в снег, в холод и в жару выполнять свой долг.

Для того чтобы наши патрульные действовали на уровне знаменитых американских копов нужно время и постоянное повышение их мастерства и решимости к применению оружия и спецсредств, как только полицейский посчитает, что настал тот момент, когда Закон разрешает это сделать».

Все ж, що у Геращенка не віднімеш – вміє писати страшно, як Стефаник… Ви зацінили цей нехитрий пазл, який так полюбляли складати ще старі добрі менти, катуючи людей в камерах? Ще раз повторю:

«…как только полицейский посчитает, что настал тот момент, когда Закон разрешает это сделать».

Тобто, не тоді, коли закон дозволить, а коли за прикидками поліцейського настане такий благословенний момент. Мені вже, про всяк випадок, страшно…

А тепер – США, в бік яких апелює неадекват Геращенко. 

Термін навчання на рядового полісмена – 6 місяців. Приймають з чистою історією (тобто, ніяких правопорушень, навіть ПДД), яку історію перепровіряють серед родичів, сусідів і тд. Про марихуану чи ще щось подібне навіть мови немає. Тобто, навряд чи історія з лівим трамадолом начальника патрульної поліції пройшла б так легко, як у нас. Ну, це так, зайвий штрих. 

Кандидати здають письмовий екзамен. Тут вже б половина, як мінімум, не пройшла, тому що екзамен, звісно, не будь-якою мовою, а націоналістичною, тобто – державною. А це значить, що все керівництво нашою полісменією цей екзамент би завалило. 

Далі - співбесіда з психологом, лікарем і слідчим, а також тестування на детекторі-брехунці.

В Академію мусиш прийти вже з водійськими правами, тому що тебе будуть вчити не просто їздити, а їздити в режимі «екстрім». 

До речі, після закінчення курсант ще 10 тижнів катається з досвіченим копом, і лише після цього його випускають на самостійне патрулювання. Ну, і так далі по всіх пунктах.

То що заважає взяти за основу хоча б американську систему підготовки поліцейських? І зауважте, для цього ані Деканоїдзе, ані Згуладзе, і даром не потрібні. Тільки на зарплатні Деканоїдзе бюджет економив би майже сто тисяч гривень щомісячно.

Ну, і наостанок. Коли менти починають камлати за розширення своїх прав і, як аргумент, кивають на Америку, то чомусь навіть не задумуються, що чи не кожного з них в тій Америці вже давно б посадили з конфіскацією. Але ж ми - не Америка, тому - гуляй, поки що, Аброськін...

Олег Синякевич

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація