РОСІЙСЬКИЙ СЦЕНАРІЙ ОБМЕЖЕННЯ ДЕМОКРАТІЇ..?

ТОТАЛІТАРИЗМ"Суть поправки до закону Мустафи і компанії "спочатку треба підкоритися - потім оскаржувати" - це тоталітаризм і диктатура.

Ні в якому разі.Не дай Бог."Ivan Lenyo

Прийняття подібних законів  у Росії, тамтешня влада пояснює війною яку веде  Америка та Захід  проти православного «русскага міра».  Якою необхідністю наша влада  буде  пояснювати прийняття подібних законів   в Україні,  за умов «внутрішнього конфлікту» про який говорять  «мінські протоколи» ?

          У парламенті повернули на повторне перше читання закон про кіберзлочинність  http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?pf3516=2126а&skl=9

На нього мало хто звернув увагу, проте якщо за нього проголосують депутати, то спецслужби зможуть безперешкодно, тільки за підозрою у загрозі нацбезпеці або тероризмі, блокувати інтернет-сайти, втручатися в електронні реєстри, встановлювати у підозрюваних негласне відео і аудіоспостереження прямо вдома, ритися в  електронній пошті. Прихильники закону запевняють, що нам такий документ потрібен в умовах війни. Але де ця війна? У нас же ж АТО… Внутрішньо - громадянський конфлікт… Противники застерігають – це порушує наші права. Зокрема.

Дозволять розкривати пошту

Згідно із законопроектом, повноваження СБУ можуть серйозно розширити. Зокрема, спецслужбі хочуть надати доступ до даних електронних реєстрів, баз даних – під приводом боротьби з хакерами. Також спецслужби зможуть дотягнутися до серверів провайдерів і навіть до навчальних і бібліотечних фондів. Якщо ж в ході перевірки спецслужба виявить якусь загрозу національній безпеці або запідозрить в тероризмі, то доступ до сайту та реєстрів може бути заблокований, а особисті речі фігурантів і зовсім можуть вилучити на час розслідування. Причому блокувати сайти зможуть навіть без рішення суду. А інтернет-компанії змусять відкривати дані про своїх абонентів.

Також автори законопроекту хочуть узаконити і негласний доступ спецслужб до житла підозрюваного, дозволити проводити відеоспостереження та аудіозаписи в його житло або офісі, а також ритися в його електронній пошті і листуванні. Зрозуміло, що агентурі ФСБ та інших російських спецслужб в Україні насправді нічого не загрожуватиме…

В СБУ від коментарів утримуються, а в Раді єдиної думки немає, причому навіть в комітеті, який і розробляв законопроект. «Важливо зрозуміти, наскільки захищені сьогодні від кіберзлочинців бази і реєстри Міністерства юстиції, адже ні для кого не секрет, як відбуваються рейдерські захоплення – просто вносяться зміни до реєстрів. Зараз йде процес заповнення електронних декларацій чиновниками і депутатами, які також будуть зберігатися в базі, є ризик, що можуть втрутитися кіберзлочинці », – розповів член комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Ігор Мосійчук.

Втім, заступник голови комітету Віталій Купрій вважає, що проект занадто спірний. «Прийняття закону дозволить СБУ впливати на контент сайту. Поки рано давати такі повноваження, оскільки довіра до спецслужби і так підірвана. Є побоювання, що в результаті це може перетворитися в полювання на відьом », – говорить він.

Громадські діячі та експерти й зовсім в ступорі від перспектив, які вимальовуються. За словами голови ради Асоціації «Телекомунікаційна палата України» Тетяни Попової, законопроект порушує базові конституційні права громадян. «По-перше, він безпідставно розширює повноваження СБУ. По-друге, в проекті є норма, за якою Національна комісія з регулювання зв’язку та інформатизації буде вирішувати, який із сайтів заблокувати. Це в корені неправильно, будь-яке блокування можливе лише за рішенням суду », – вважає Тетяна Попова.

За її словами, загрозою національній безпеці можуть порахувати, навіть якщо людина переглядала зі свого комп’ютера сайти інтимного характеру.

«Будь-кого можуть звинуватити в чому завгодно»

Юристи кажуть, що аналогічний закон вже був прийнятий. «У нас вже внесені зміни до Кримінально-процесуального кодексу – був встановлений судовий контроль. Дозвіл суду на запит даних можна і зараз отримати протягом доби і спецслужбам дадуть необхідний доступ. Але зараз все ведеться до того, щоб ніхто не міг контролювати спецслужби », – каже нам юрист Ростислав Кравець.

«Це називається тоталітаризацію влади, – додає політолог Андрій Золотарьов. – Людям це може відгукнутися тим, що після того, як спецслужби отримають такі повноваження, будь-яку людину можуть без розбору звинуватити в чому завгодно. А це вже загроза демократії ».

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?pf3516=2126а&skl=9

Також,судячи з того, як розвиваються події навколо «презумпції правдивості»  працівників правоохоронних органів (в подальшому – ОРГАНИ) наводити порядок в державі будуть вони, а не військові.

Зокрема, виявляється, вбивця поліцейських в Дніпрі Олександр Пугачов отримав статус учасника бойових дій, вже будучи оголошеним в розшук! На своїй сторінці  Роман Синіцин повідомив цікаву деталь: “Як це часто буває в таких випадках – починають вилазити цікавинки. Наприклад Пугачов отримав УБС будучи в розшуку ..Поліція – не думайте тільки з’їхати на те, що воно підроблене. Справжнє. Перевірили. Підписав УБС Небеська. Цілий начальник управління кадрів Дніпропетровскоі області, до цього начальник кадрової інспекції. Небеська – член постійно діючої “поліцейської” комісії. Бере патрульних на роботу, якщо коротко. Цікаво, а що ще підписав Небеська? Цікаво, а його звільнять за такий факап? Може він понесе хоч якусь відповідальність? », передають “Українські реалії” посилаючись на Joinfo.ua.

 Відразу після вбивства сам міністр МВС Аваков заявив, що подасть у ВР закон, за яким люди повинні будуть беззаперечно підкорятися вимогам поліції, а вже після оскаржити їх в суді…

З огляду на стан ЗСУ та швидкість реакції міністра на події у Дніпрі, виникає питання, а чи не є два вбитих поліцая, та їх вбивця, теж  працівник ОРГАНІВ, жертовними агнцями на алтар майбутнього наведення порядку в державі?

І то дійсно, у випадку обставин, що їх нескладно передбачити, звідки громадянам, держслужбовцям, депутатам та й самому Президенту знати правильно чи неправильно діють ОРГАНИ відносно  «органів державних»? Якщо відповідний закон таки приймуть…

Джерело.

P.S.Байка без моралі

Щойно МВС викинуло у загальний доступ змонтоване та суттєво скорочене відео розстрілу патрульних у Дніпрі, як прискипливі глядачі почали покадрово переглядати відео та порівнювати його з попереднім

З’явилася безліч цікавих нюансів – розбіжності поміж заявами поліції та показами водія маршрутки, сторонні персонажі в кадрі, прострілене скло автомобілю тощо.

Про всяк випадок МВС повідомило, що повне відео викладати не будуть, нібито з етичних міркувань.

Хоча всім зрозуміло, що камера була не тільки у патрульного але і в патрульної, ніхто так і не побачив беспосередньо моменту розстрілу і взагалі, які тут в біса можуть бути етичні міркування.

Певен, що найближчим часом дехто з журналістів - розслідувачів об’єднає всі ці нюанси в одне ціле і поставить безліч цікавих та незручних запитань до всіх причетних.

І доведеться брехати, бо збрехавши один раз будуть брехати далі. А це тупикова ситуація.

Ну і врешті-решт, війна компроматів, протистояння і конкурентна боротьба поміж силовими структурами не припинялись ніколи, тому невиключено, що повна версія “випадково” стане доступною для широкого загалу.

© Георгій Учайкін

аваков

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація