"СУТІНКИ УКРАЇНСЬКОЇ ЕЛІТИ"...ЩО БУДЕ ДАЛІ?

дітиПіслямова до Е- декларування...

В.Липинський:«Патріотизм, на якому будуються держави і нації, — це віра, це спокій душі, а не бізнес з надією на «добрі проценти» і не акторство з надією на оплески і дарунки юрби.»

"Від 1908 року Липинський починає активну діяльність, спрямовану на навернення польської та полонізованої шляхти Правобережної України до українства. 

Він «уже був відомий в українських колах з того, що він об’їхав цілий ряд міст на Правобережній Україні, виголошуючи відчити, в яких закликав місцеве польське громадянство до повороту до своєї, себто до української, народности». Наслідком таких пропагандистських подорожей стало видання книжки «Шляхта на Україні: її участь у житті українського народу на тлі його історії», яка була видрукувана польською мовою в Кракові у 1909-му. «Ця книжка наробила великого розголосу, — зазначав Дмитро Дорошенко, — поляки її скуповували по книгарнях і нищили»."

ЧЕРЧІЛЬПублікація е-декларацій українських чиновників ставить перед українським суспільством ряд гострих, незручних і разом з тим фундаментальних питань. Вони  не мають нічого спільного з  заздрістю бідних до багатих, що природно,хоча відчайдушні спроби звести всі дискусії до банального підрахунку грошей в чужій кишені робляться. Вони зачіпають основи нашого гуртожитку - зокрема, питання про «старий» і «новий» суспільний договір, про роль та функції правлячого класу.

По суті, практика е-декларування може стати стратегічною розвилкою для подальшого розвитку українського суспільства. Точкою біфуркації, в якій буде покладено початок одному з трьох можливих сценаріїв. Який сценарій буде обраний - залежить від кількох факторів. Перш за все - від дій  української контреліти,яка народжується ........

«Сутінки еліт»: глобальний процес.

Всі ці висновки прямо підводять наше суспільство до постановки ряду фундаментальних питань:

Яку роль у долі країни грає горезвісний правлячий клас?

Чи адекватне місце, яке цей клас де-факто займає, тій ролі, яку він насправді відіграє?

Чи в праві  український правлячий клас вимагати від інших людей виконання нормативів (законів, правил, процедур), яким не слідує сам і чи не варто задуматися над якимись новими, іншими нормативами, які готові виконувати всі?

Чи потрібна нам еліта і якщо так, то -? Яка .......

Чи стане е-декларування каталізатором процесу? У цьому-то і полягає стратегічна розвилка сьогоднішнього дня. Від того, куди ми повернемо на ній залежить, чи будуть «сутінки еліт» прелюдією до настання «ночі соціального хаосу» або світанком чогось нового і іншого в Україні.....Детальніше тут.

Для справедливості слід зазначити,що на Заході теж процвітає корупція,але вона діє за "правилами":засвітився - відставка і слідство..І тому,як пише у своєму фб Войцех Балчун: польська інтернет-спільнота, як і українська, у шоці. Тільки, якщо українська не добирає слів, то польська не може їх знайти. І це ще слабко сказано. Е-декларації українських можновладців бачать не лише в Україні. Щойно з Варшави і особисто відчув тамтешні реакцію і настрої. І не ризикнув би, навіть приблизно, переказувати враження поляків від задекларованих мільярдів у панчохах, приватних церков, антикваріату, годинників, автомобілів. Покажи мені свою е-декларацію і я скажу – хто ти. Тепер українці мають право так сказати. А урядовець на прес-конференції змушений розповідати про походження своїх статків. Українська версія «Форбс» втрачає свою актуальність. 

Ось ще обнадійливе, на мій погляд:

"Що буде далі? Хто ж його знає. Але колишньої ситуації точно не повернеш. У країні сталася така е-дефлорація. Романтичний період після Майдану закінчився. Відтепер українське суспільство, а сила його відома, буде вести себе з ними по-дорослому. Розмірковуючи про свою поведінку після цього Рубікону, еліті треба мати на увазі, що все змінилося докорінно, хоча формально - начебто нічого.

Якщо вони дійсно хочуть вижити (політично), їм належить негайно повернутися з космосу. Або полетіти назавжди. Україна вже давно цю "еліту" переросла. Е-декларації стали лише каталізатором неминучих змін. ." Детальніше тут.

P.S.Микола Бойко:Кажуть, що гроші мрія неповноцінних, крали сотнями мільйонів, потім мільярдами починаючи з президента Кравчука, але народ сопів, мовчав і мовчки чухав потилицю, мов нічого не поробиш. Як писав Котляревський «Ти знаєш — дурень не бере:

У нас хоть трохи хто тямущий,Уміє жить по правді сущій,...". Цікавий експеримент(технологія) проводять нинішні владоможці України. Маю певні догадки, але поки не буду оприлюднувати. Може пан Юрко викладе свої власні міркування. Мова йде про Ігоря Беркута, який за два роки до подій на Майдані написав книгу "Брат"- фактичний сценарій Російсько-Української війни. Спочатку подумав що написане в книзі маячня, але розвиток подій підтвердив написане в книзі. А це відео вважаю політичною алегорією: 

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація