ПОЧАТОК УРБАНІЗАЦІЇ ЛЮДСТВА ТА МЕРЕЖЕВІ АРМІЇ....

мережаНа  Synergy Global Forum  останнім виступав Кьелл Нордстрем - професор шведської школи економіки, який написав «Бізнес в стилі фанк». На виступі К'єлла зал покинуло рівно 50% аудиторії (просто не розуміли про що він говорить), що абсолютно точно описує те, що відбувається з російським бізнесом. Вітчизняний підприємець з кожним спікером чекав, що на сцені з'явиться людина і скаже: «Ну ось, хлопче, дивись - це корова. Звідси молоко, а от після таких рухів виходить масло. 

Після того ріжеш  на прямокутники , ось в цей папірець кладеш, ось цим дзвониш, ось таку маржу ставиш, ось стільки заробляєш, он у той сейф кладеш ». Всі чекають конкретних рішень, безпрограшних дій і перевірених концепцій. Саме тому у нас не з'явився Google, Uber, Тесла і компанії Apple. Потрібно вийти за межі побутової свідомості, а поки з цим важкувато.

Кьелл з'являється на сцені ,як божество. Йому майже 60, він довга і зовсім лиса каланча в окулярах з товстою модною оправою. Його чорна сорочка зливається з чорними джинсами, він пластичний як рідина, що заповнює собою простір. На задньому фоні з'являється падаючий потік цифр з «Матриці», але цифри кислотно-фіолетові, тому що майбутнє тут. Люди йдуть із залу цілими рядами, а я стираю руки в кров, намагаючись записати кожне слово, сказане К'єллом,про це пише на своїй сторінці у фейсбук Artem Dertev.

Дуже стисло і коротко ділюся деякими тезами, тому що все, що написав Нордстрем в 2003, збулося з точністю до грама.

1. Ми знаходимося на початку найшвидшої урбанізації людства. Тут ключовий вираз: «на початку». Нам здається, що все вже відбулося і закрутилося, а насправді це лише старт. Apple, Pay прийшов в Росію близько місяця тому, але вже зараз ніхто з продавців на касі не дивується з того, що ти платиш телефоном. Пластикові карти померли, а ми навіть не помітили цього.

2. Країни вмирають ,як структури. Через 50 років замість 218 буде 600 країн -  міст. Вже через 25 років не буде, наприклад, Австрії, тому що вже зараз Австрія - це Відень і якісь там містечка поруч. Це станеться через зміну системи сприйняття інформація, розвитку транспорту і технологій в цілому. Тобто зараз англієць приїжджає в Москву і син каже йому: «! Батьку, давай з'їздимо в Нижній Новгород», - а тато відмовляється, тому що це далеко, інше місто, але через кілька десятків років Росія перетвориться умовно в Москву, Єкатеринбург і Владивосток , а Нижній Новгород стане просто районом Москви, дістатися до якого від Червоної площі (чи буде вона тоді Червоної?) можна буде за лічені хвилини.

3. Все, що може бути оцифровано, буде оцифровано. Медицина, безпека, освіта, армія -  все навколо.

4. Прочитайте про систему FAANG. Це основа нової реальності: Facebook, Apple, Amazon, Netflix, Google.

5. Матриця потужна, але вона не змінює принципи заробляння грошей. Є монополія - є гроші, немає монополії - немає грошей. Ми ненавидимо Ікею, але раз за разом йдемо туди. Чому? Задумайтесь про принципи інновацій, які лягають в основу тимчасової монополії. Оце є  служба  Lady Gaga - тимчасова монополія в світі розваг. Якщо ви робите вечірку і запросили туди Гагу, а вона захворіла, то ви ніким не зможете її замінити. Саме це і створює цінність продукту. Неможливість заміни у свідомості. Колись Volvo випустила модель 242: найубогішу і некрасиву машину всесвіту, але Volvo придумала ідею тимчасової монополії - абсолютну безпеку і це поняття неможливо було чимось підмінити. Потім ідею безпеки для тимчасової монополії перейняла Toyota, Mercedes потім і вже через кілька років Volvo втратила свої позиції на ринку, і продалася китайцям. Для того, щоб створити тимчасову монополію, потрібно повернути індивідуальність.

І чотири стовпи життя людини, яка летить у відкритий космос:

1. Інформація розвивається так, що ми не встигаємо за нею. Через 5 років при прийомі на роботу начальник не вибиратиме чи взяти  Васю, який знає англійську, або Льошу, який не знає. Йтиметься про те, чи взяти Васю з рівнем advanced(передових знань) або very advanced(дуже просунутого). Іншим не знайдеться місця в світі. Інформація розвивається кожен день, а ми ні. У новій парадигмі ми всі любителі, але це створює величезні можливості для бізнесу, тому що нам потрібні компанії, які будуть постійно закривати розрив між новою інформацією і нашими знаннями. Тепер жодна компанія не може впоратися самотужки.

2. Світ став багатополярним . Пов'язуючи між собою існуючі системи, ми створюємо системи нового порядку. Якщо ви намагаєтеся робити телефони, то забудьте про планування. Поки ви допишете план розробки, технології зміняться вже 200 раз. У новій реальності потрібно йти методами проб і помилок.

3. Цінність вищої освіти стає нікчемною. Знання в університетському світі перестало бути унікальним, матриця руйнує монополію на знання. Вам не потрібен Гарвард для знань з Гарварда, тому якщо 5 років тому "папір" випускника давав вам зелене світло в будь-яку корпорацію, то тепер всі ці знання доступні будь-якому бажаючому і питання тільки в найближчій смерті фізичних дипломів. Це справа кількох років. Тобто якщо ви зараз вирішили почати заробляти, щоб ваша дитина через 10 років пішла до ВНЗ, то не витрачайте на це час. ВНЗ перестануть існувати в звичному для нас розумінні. Артикульовані знання необхідні, але це не гарантує вам успіху.

При прийомі на роботу ми часто дивимося на навички здобувача, а потім тренуємо його в людських відносинах, а матриця дозволяє робити все навпаки. Знайдіть людину з якою вам максимально комфортно і тренуйте його та давайте йому  знання. Стати професіоналом може будь-хто. Стати приємною для вас людиною - далеко не кожен.

4. Ми сприймаємо життя як серію транзакцій. Ми постійно домовляємося. Всі машини і технології знижують витрати транзакцій в будь-якому вигляді людської діяльності.

І дуже важлива динаміка: кількість домогосподарств з однією людиною збільшується з неймовірною швидкістю. Ми всі починаємо існувати разом поодинці за допомогою машин. У Швеції в 2008 році було 48% домогосподарств де жив один чоловік. Тепер таких домогосподарств 56%, але це не привід для страждання, а лише факт необхідності визнання еволюції і факт необхідності під еволюцію адаптуватися.

Найгірше, що може зробити людина - це спроби зупинити еволюцію . Думайте. Розвивайтеся. Вже зараз у нас в голові інформації більше, ніж ми можемо розповісти.

Тепер переходимо до мережевих армій та подивимось, який їх стан та ССО в Україні.

З 17 по ХХ століття в світі панували масові призовні армії. Але до кінця століття в результаті технологічного зростання почалося повернення до професійних армій. Військову повинність повсюдно скасовують або скорочують, а гроші вкладають в невеликі ,але напхані супертехнологічною і дорогою зброєю.

Як показав досвід ще 2-ї світової, а особливо досвід арабо-ізраїльських воєн і Іракської війни 2003 року, високотехнологічна малочисельна професійна армія легко розбиває численну призовну армію з примітивною зброєю. Ну, звичайно, можна як Сталін - завалити ворга трупами . Але для цього потрібен тоталітарний режим, якого далеко не скрізь і завжди можна створити.

Однак, як показував досвід партизанських воєн, а особливо досвід воєн нового типу Сирії або навіть в частині України, високотехнологічні армії безсилі проти армій мережевих. Можна звичайно ракетою за 10 мільйонів доларів пущеної з літака за мільярд доларів знищити "ополченця" на мотоциклі. Але якщо таких партизан 10 тисяч? Таких витрат не витримає ніякий бюджет.

Але і це ще не все. Мережеві армії в нинішньому глобальному світі можуть проникнути в будь-яку країну і вже зсередини робити терор і диверсії.

Ось проникло угруповання ісламістів в Нью-Йорк, починає собі вербувати місцевих люмпенів і в один день перекриває дороги, ставить блок пости, піднімає чорний прапор і оголошує Нью-Йорк містом шаріату. А інше угруповання в Сан-Франсиско і т.д.

Спочатку піднімають спецназ - але він швидко загрузне в вуличних боях, а спецназ нечисленний. Поліція сама поховається. Залишається армія. І що - будуть бомбити і обстрілювати гарматами свої житлові райони, де живуть свої ж громадяни? Так тоді громадяни самі почнуть підтримувати "ополченців" і виступлять проти уряду.

(До речі - наплив біженців 2015 року - типова операція мережевої війни)

Зупинити мережеву армію може тільки численна армія рекрутів - тобто коли біля кожного стовпа можна поставити по солдатові. Коли зайшли терористи в місто, умовний Слов'янськ, а їх тут же починає вбивати місцеве ополчення зі своїх вікон. Зробили терористи блок-пости - а їх тут же оточила значна кількість  озброєної армії з місцевої військовоїчастини.

Так ось ,на сьогодні рекрутську армію, яка може зупинити мережеву мають тільки Китай, В'єтнам, Півн. Корея.

Донедавна таку армію мала і Швейцарія, але під впливом загальної моди, її кількість зменшують, а гроші відправляють на дорогу зброю.

Але якщо з Франції або Італії в Швейцарію попруть тисячі ісламістів, то проти них наддорогі "Грипени" або "Лекрерки» не застосуєш. Доведеться  бити по своїх містах. Проти них можна виставити тільки багатотисячну народну, легкоозброєну армію, коли по мережевикам будуть стріляти солдати з кожного куща... .

ссоТакої думки дотримується і заступник командуючого ССО Сергій Кривоніс:"- Тут для нас цікавий приклад естонського Кайтселійту. Там резервісти - це майже вся країна, 30 хвилин - і кожен на своєму місці. Це те, що може позбавити Росію всіх шансів - коли агресор буде розуміти, що в кожному селі є по 30-50 людей, які здатні стріляти російським солдатам в спину щодня, і ставити міни. Досвід Афганістану і Іраку показує, що з партизанською війною не спроможна впоратися жодна армія світу."....Детальніше тут.

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація