КОРОЛЕВА МАРІЯ ТЕРЕЗІЯ І УКРАЇНА..

терезіяПриємно що в Україні згадали про 300-ліття з дня народження своєї королеви МАРІЇ ТЕРЕЗІЇ (1717-1770). 

У світ вийшов марочний блок з її портретом і написом УКРАЇНА! 

Марку було видано спільно 5-ма країнами, які частково чи повністю входили до складу колишньої імперії: Австрія, Угорщина, Словенія, Хорватія і Україна.

терезія1Марія Терезія Вальбурга Амалія Христина народилась 13 травня 1717 р., отримала чоловіче виховання, яке підготувало її до управління імперією. Марія Терезія королева Галичини та Володимирії (Волині), Угорщини та Богемії, Імператриця Священної Римської імперії, ерцгерцогиня Австрії, була мудрою королевою-реформатором. За її правління імперія розвивалась, люди стали добре жити, зокрема і в західно-українських землях. Примусила Османську імперію віддати їй Буковину і ми маємо неповторні Чернівці (1775). У першому поділі Польщі отримала Галичину та частину Волині. За часів імператриці розквітали Львів і Тернопіль, Станіславів, Коломия і Дрогобич, усі містечка Галичини набули справжнього європейського колориту. Завдяки імператриці маємо красивий туристичний Львів. Будувались сполучення, чудові залзничні вокзали та фантастичні за конструкцією навіть сьогодні мости-віадуки, примножувались сільські господарства, розвивалася наука і освіта серед українців. Імперія мала сильну армію яка налічувала 260000 добре озброєних солдат. Наші прадіди служили в австрійському війську, прикладом відваги і патріотизму пізніше стали Українські Січові Стрільці. Марія Терезія була засновницею династії Габсбурґ-Лотаринґен, мала 16 дітей, серед яких: імператори Йосиф II та Леопольд II, королева Франції Марія-Антуанетта Австрійська. 

Правління Марії Терезії в Західно-українських землях: Галичині, Буковині та частково Волині і Поділлі суттєво вирізнялось вищим рівнем життя від окупованої росйською імперією Східної України. Москалі лише черезмірно грабували Україну, запровадивши рабство-кріпацтво, злидні і русифікацію, приниження і знущання, обізвавши "маларосамі" і "хахламі".

Олег Кіналь

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація