НАСТАЄ ЕРА IT - НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ ВІД МОСКОВІЇ.

ЗАБОРОНАНастав час фантастичних історій для тих, хто проти заборони російських ресурсів. Але ж ви все одно мені не повірите.

IT-незалежність України

Так ось, були такі часи, коли рекламний ринок в Україні був поділений між 3 китами (укрнет, бігмір і мета) і всіма іншими. Кити забирали на себе близько 90% рекламних грошей. Потім була криза, але ми вижили.

 А потім прийшли mail.ru і яндекс, які демпінганули вартість реклами до такого стану, щоб українські ресурси могли існувати на межі виживання. Насправді нижче межі, тому багато проектів не вижили. Ті, що вижили і непогано почуваються є, але їх фактично одиниці. Тому і немає у нас BBC, Guardian, The Independent - виробництво контенту коштує великих грошей, реклама коштує копійки. Наш рекламний ринок був завалений, убитий наповал цим демпінгом.

А тепер, панове моралісти, розкажіть мені як можна розвивати українські ресурси при такій вартості реклами і конкурувати з Яндексом, капіталізація якого $ 9,4 млрд або з Mail.ru з капіталізацією в $ 5,7 млрд?

Чи знаєте ви що, в Європі або в США на сайті з відвідуваністю в 10 000 чоловік в день на одному тільки AdSense можна заробляти $ 2000- $ 3000 в місяць, в той час як у нас такий дохід можна отримати з аудиторії в 60 000-80 000 людини в день?

Чи знаєте ви, що при однаковій відвідуваності football.ua (№1 в Україні) і sports.ru (були такі часи, тоді він був ще не лідер, але був в десятці в Росії), sports.ru заробляв в 10 разів більше за український ресурс?

Чи знаєте ви, що при відвідуваності сайтів в країнах Балтії в 7-8 разів менше українських (для прикладу, gismeteo.lt - 500 000 за тиждень, gismeteo.ua - 3,8 млн, і це при конкуренції значно вищою, ніж у них) , прибалти заробили на своїх ресурсах стільки, щоб зайти в Україну і спробувати інвестувати в українські ресурси?

Давайте ще раз. Російські ресурси зайшли в Україні і обвалили ринок реклами. Опустили на дно. Ви могли це не відчути, але це зупинило на роки розвиток українського інтернету. Аналогія - це як якби російські банки обвалили гривню в 3 рази. Тут ви зрозуміли, тому що відчули на собі.

Ви пишете, що ця заборона з бухти барахти, і що він теж комусь вигідний, що це чистий бізнес. ТАК, б..дь, це чистий бізнес! Український бізнес! Бізнес для українців. Вигідний для українців.

Що далі? Ви, будь ласка, і далі ходите в свої улюблені вк, однокласники, Яндекс через ВПН або тор, або проксі, тепер це не страшно, так-як тепер за законом рекламодавці не зможуть платити російським компаніям, а значить російські компанії більш не зможуть впливати на український ринок реклами, на Україну.

Настає ера IT-незалежності України від Росії.

Дима Копий

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація