ШВЕДСЬКА РУХАНКА ДЛЯ ПРИКАРПАТСЬКИХ ШКОЛЯРІВ.

руханка1Даний підручник Шведської Руханки мав привід до співбесіди з НКВС для усіх власників хто його використовував.

Це одна з причин чому про нього нічого невідомо.

Адже про власників підручника з 1942 року - також нічого нікому невідомо. Всього підручників видрукувано було 500 .

Шведська руханка — для прикарпатських школярів. В Івано-Франківську відновлюють унікальну методику викладання гімнастики, яку сто років тому розробив Петро Франко.Відео

руханка1 Син відомого письменника прославився як засновник Пласту, а також як один із творців української військової авіації. 

У 20-х роках минулого століття Петро Франко учителював у Коломиї. Саме там побачив світ його підручник з фізичної культури, який досі не втратив актуальності.

Близько 180 п'ятикласників стали учасниками дещо незвичного масового заняття з гімнастики. Його мета — продемонструвати освітянам можливості динамічної інтенсивної реабілітації. Саме під такою назвою у школі № 18 відбувся загальноміський семінар викладачів фізичного виховання.

Автор методики фізичного вдосконалення Василь Козак — працює над нею вже 35 років. Розповідає, що великим відкриттям у його роботі стало ознайомлення з унікальним підручником Петра Франка, який до наших днів зберігся чи не в єдиному примірнику. Сто років тому Петро Іванович взяв за основу шведські методи викладання фізкультури та адаптував їх до українських традицій. Фізичні вправи загалом нескладні і краще виконувати їх під музику, пояснює Василь Козак. В дитячому колективі такі заняття набувають форми цікавої гри.

Над тим, щоб відродити в українських школах методику Петра Франка, працює і громадська організація «Берегиня Роду». Її засновниця пані Марія переконана, що шведська руханка набагато корисніша за модні тепер заняття йогою.

Такі вправи покращують кровообіг, нормалізують серцебиття, піднімають рівень гемоглобіну. Тому шведська руханка може бути корисною не тільки для школярів, але й для всієї родини, додає пані Марія.

На разі на Прикарпатті працюють над тим, щоб перевидати підручник Петра Франка. А поки що окремі його уроки можна знайти на спеціальних сайтах в інтернеті.

Vasyl Cossack

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація