ОПЕРАЦІЇ ПО КАРТКОВОМУ РАХУНКУ ФІЗИЧНИХ ОСІБ БУДУТЬ КОНТРОЛЮВАТИСЯ...

приватНайбільші банки України (наприклад, ПриватБанк) створили гідні умови для фізичних осіб, які бажають тримати свої гроші на картковому рахунку. Карткою вигідно та зручно розраховуватись у магазинах, з нею простіше економити, та й кошти на ній тримати набагато безпечніше, ніж готівкою. Цією можливістю скористалися і ті, хто отримує гроші неофіційно, і не бажає сплачувати податки з прибутку. Наприклад, спеціалісти IT-сфери, фрілансери, і навіть власники багатьох невеликих інтернет магазинів отримують оплату за товар чи надані послуги саме на картку фізичної особи. 

Перебіг коштів на таких картках до цього моменту ніхто, крім аналітиків банку, не відстежував. Але такий стан речей не міг залишатися вічним.

Саме існування можливості цілком легально отримувати доходи і не сплачувати з них податки викликало обурення у податкових органах. Адже зараз податкова інспекція, згідно статті 20 Податкового Кодексу України, має право отримувати інформацію про обіг коштів та їх обсяг на карткових рахунках приватних осіб лише при наявності судового рішення. Суд видає таке рішення тільки при:

необхідності перевірки фізичної особи як платника податків;

наявності у фізичної особи податкового боргу.

В усіх інших випадках ця інформація є банківською таємницею відповідно до ст. 60 Закону України Про банки і банківську діяльність. Тобто, мільйони, чи навіть мільярди гривень щомісяця проходять у вигляді невеликих сум через легальні приватні рахунки у банках, а податкова не отримує з них податків! Але, скоріш за все, у найближчому майбутньому доступ до цієї інформації контролюючим органам можуть суттєво спростити.

чи відстежує податкова кошти

Не зважаючи на можливу втрату довіри клієнтів, банки будуть змушені піти на поступки і відкрити свої бази контролюючим органам. Уже зараз до Нацбанку і Верховної ради активно надходять ініціативні звернення про затвердження закону, що спростить доступ податкових органів до інформації про стан рахунків на картках приватних осіб. Самого проекту закону поки що не існує, тому власники карток можуть якийсь час дихати вільно. Хоча заради власного спокою ми рекомендуємо не переводити на карту чи з карти за один раз кошти у розмірі більш ніж 15 000 грн., аби не потрапити до списку фізичних осіб, що потребують перевірки. Також досі не існує системи непрямих методів визначення податкових зобов’язань фізичних осіб.

Тому введення подібного закону у найближчі 12 місяців ми вважаємо малоймовірним. В першу чергу, і не зовсім успішно, податкові органи намагаються проконтролювати зареєстрований малий та середній бізнес. На перевірку фізичних осіб у влади поки що немає ні грошей, ні людей. Та вона над цим активно працює. 

http://keep-sane.com.ua

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація