ПРО ЗАМИЛЮВАННЯ СМИСЛІВ....

ГРОЙСМАНПочув в нещодавній заяві Гройсмана про те, щоб ті, хто не може платити за тепло, газ, електрику, комунальні послуги не переживали - за них заплатить держава.

Хотілося б нагадати нашому прем'єру, що немає ніякого такого багатого дядька на ім'я "держава" готового за всіх платити. А є бюджет, який наповнений нашими ж податками - читай нашими грошима. 

І потрібно точніше формулювати повідомлення для людей. Не держава заплатить за тих, хто не може платити за газ, тепло і електрику. За тих, хто не може платити заплатять ті, хто буде за це платити. Наприклад ми з вами. А якщо ще точніше: група хитруватих чиновників у змові з монополістами захопили державні ресурси (ті які по праву належать всім нам) встановила такі ціни на газ, електрику і тепло, назвавши їх "ринковими" (хоча сам факт їх встановлення робить їх не ринковими - а директивними - ринкові ціни трапляються тоді, коли їх визначає вільний ринок - тобто попит і пропозиція в конкурентному середовищі), що величезна кількість громадян тепер не можуть їх сплатити. І головний чиновник уряду говорить незаможним: не хвилюйтеся, за вас заплатять інші громадяни. І заплатять стільки, що ми тут в уряді, розраховуємо отримати чималу суму. Вистачить і вам на субсидії, які начебто, як плата за вас - але знову повернуться в казну. І на всякі інші наші плани. Наприклад на розширення газовидобутку. Правда з громадянами, які за фактом тепер виступають інвесторами цього процесу, ніхто прибутком ділиться не буде. Весь навар поділить вузька група обраних, заради яких всю схему і збудували

Все-таки чиновникам потрібно більше зрозуміло і чітко висловлювати думки.

Сергей Гайдай

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація