РОСІЯ ВТРАЧАЄ ОСТАННІ ВАЖЕЛІ ВПЛИВУ НА УКРАЇНУ...

газMiroslav Gai"Росія втрачає останні важелі впливу на Україну. Стокгольмський арбітраж виніс рішення на нашу користь  і ми тепер не тільки можемо робити реекспорт, але і не зобов'язані замовляти мінімальні обсяги за формулою "бери або плати".

Одним словом, ми їм вставили по повній. Наслідки цього рішення чекайте завтра на московській біржі."

У рішення по Газпрому багато наслідків.

Зрозуміло що навіть якщо нам в арбітражі чогось присудять, то газ відбирати з труби в рахунок боргу не вийде - не дадуть в самій Європі. Політичні ризики такого рішення набагато переважають економічний ефект. ....

Навіть коли присудять, грошей злупити вийде майже напевно. Так Нафтогаз виграв суперечку господарюючих суб'єктів, а не задовольнив позов до суверену Юкос-стайл і значить ми в хорошому положенні. Але при такому механізмі все одно можна буде отримувати ну десятки мільйонів доларів в кращому випадку - арешти літаків, будівель, яйця Фаберже і т.д.

І Шальке нікому не потрібно.

Але у Газпрому є Стрім, є частки в купі підприємств профільних по всій Європі - список на пару аркушів А4. Ось це буде об'єкт полювання і це буде славне полювання, Мауглі.

Рішення по Нафтогазу знак для всіх інших партнерів Газпрому. Акела промахнувся, рішення арбітражу на даний момент прецедентне і піти по нашій доріжці захочуть багато хто. Але і це не найважливіший наслідок, важливий висновок з нього.

Для мене особисто найважливішим є той факт, що всі великі ЗМІ в РФ, від упоротого НТВ і до нібито ліберальної і опозиційної радіостанції "Ехо Москви" входять в холдинг Газпром-медіа. Аналогічним чином від Газпрому же живуть ольгінці і апостольці, які "пиляють" тендери щодо постачання. Переважний шматок російського агітпропу - реципієнти Газпрому.

Істотне погіршення фінансового становища Газрому, ретроактивний перегляд ціни, множинні судові позови і арешти частки в спільних продуктах приведуть до того що щедра річка асигнувань в гібридному агітпропі може перетворитися в пересихаючий потічок. Що обов'язково викличе переділ ринку пропаганди і медіа рф, з викиданням зайвих ротів на мороз і погіршення  якості роботи та ін.

Хороший вийшов травень. Непоганий.Антон Швец

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація