МОДНО...

мова99Серед відомих публічних людей нової хвилі, нині модно мочити українців, що намагаються відстояти рештки українського публічного простору в Україні. Хто це вже тільки не робив… Причому, наголошую - саме публічного(!) простору, бо при всіх вадах сьогоднішнього суспільства - я ще жодного разу не чув, щоб хтось когось в Україні, схиляв до спілкування українською на приватно-побутовому рівні. Очевидно, щоб зрозуміти, що ти публічна людина держави Україна - потрібен час..., чи мудрість?
Тренд "політична нація" розвивається після Революції Гідності з небувалим розмахом. На моє депресивне розчарування, та щирий подив, ми, від війни з Росією, отримали неочікуваний, зворотній ефект.

Детальніше...

БУЛА Б В УКРАЇНІ ОДНА МОВА - МИ Б НЕ ВОЮВАЛИ!

тукаЗаради прикриття чи не головної мети "нової" влади - подальшої русифікації України й остаточного перетворення її на Росію-2 цей президентський призначенець спекулює на російськомовності борців за волю України, для яких мова окупанта в якості рідної - це не вина їхня, а біда, бо 350 років більша частина України була у складі РАША-імперії. А ще, George Tuka, знай, що 90% сіл на Луганщині, якою ти керуєш - це українськомовні села, і лише 10% - російськомовні.
А ЩЕ - МИ ТОМУ Й ВОЮЄМО З РОСІЄЮ, ЩО В НАС ДВІ МОВИ. БУЛА Б ОДНА, ЯК У ПОЛЬЩІ - МИ Б НЕ ВОЮВАЛИ!!!

Iryna Mahrytska

Детальніше...

ТРОХИ ФІЛОСОФСЬКОГО.МОВА...

карта444Я якраз у тому віці, коли як на долоні спостерігаю за кількома поколіннями українців. Кілька старших від себе і кілька молодших. Це гора тенденцій, відмінностей і вікових метаморфоз.
 Я застав якраз час зміни/зламу епох. Однаково тісно спілкуюсь з людьми совка і людьми України.
 Я живу якраз у такому регіоні, де наочно спостерігаю за відчутними змінами, що відбуваються з українцями. В регіоні, що стрімко змінює свій побут, зміст, лице і мову.(адмін.:дана карта дає можливість побачити,як вживання "русского языка" пов'язане з сьогоднішньою україно-москвинською війною.)
 Я маю якраз таку роботу, яка у значній мірі дозволяє мені на власні очі спостерігати багато різних країв. Я стабільно буваю в усіх куточках України, а також в деяких державах.
 Я бачу як змінюються люди, і чітко бачу як... вмирає Україна.

Детальніше...

12 ФАКТІВ ПРО ДАВНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Кожен народ має свою мову. Якщо народ втрачає свою мову, він перестає бути народом. Де хозари, де половці, де обри, де ятвяги, а разом з ними і їхні культури, звичаї? Їх нема, бо нема їхніх мов. Хоч генетичні нащадки цих народів існують, але вони розчинилися в інших народах, в інших культурах. Українська нація збереглася, бо зберегла свою мову. Ті, хто відступився від української мови, перестали бути українцями. Це Собеські, Потоцькі, Вишневецькі, які розбудовували шляхетську Польщу; це Гоголь, Чехов, Короленко, Мечников, які стали представниками російської культури й науки. Таких прикладів, на жаль, є багато.

Детальніше...

СЛОВА З МОВИ ТРИПІЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ В РАННІХ ПОЕЗІЯХ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Предметом цього дослідження є ті лексичні одиниці в ранніх творах Кобзаря, які походять із мови чи мов трипільської культури, що була поширена в Україні в V-III тисячоліттях до н. е. Визначення таких термінів в українській та інших слов’янських мовах здійснюється за наступною схемою. Спершу визначаються слова, які не знаходять етимологічних відповідників за межами слов’янських (чи тільки східнослов’янських, чи тільки української) мов і тому можуть вважатися субстратними доіндоєвропейськими. Далі такі слова порівнюються з доіндоєвропейським (“егейським”) субстратом грецької мови. Низка слів обох субстратів збігається.

Детальніше...

Додаткова інформація