ТЕЗИ З'ЇЗДУ ФУТУРОЛОГІВ В АМСТЕРДАМІ.ЦІЛКОМ РЕАЛІСТИЧНО.

ФОТОЕлектрична тяга на акумуляторах з запасом польоту 300 км, швидкість 300 км \ год, вертикальний зліт, автопілот,  кабіна на 5 чол., собівартість польоту за км нижче ніж на поїзді, якщо піде в серію - то вартість цього електрольоту буде не дорожча ніж якогось бентлі , а коли піде масове виробництво - не дорожче ніж звичайне авто бізнес-класу. 

І цим займаються якісь маленькі фірмочки з оборотом кілька десятків мільйонів. 

А що ж тоді відбувається в конторах з багатомільярдними оборотами типу Боїнга або Локхіда? 

Коротше хтось натиснув на кнопку і прогрес пішов вперед. Ось тільки всяка промислова революція обов'язково в собі несе фазу війни, голоду, геноциду і т.д. 

Олександр Айзенберг :

Прочитав тези з'їзду футурологів (провісників майбутнього) в Амстердамі. Цілком реалістично! 

1. Michelin - будуть продавати не шини, а пробіг. Датчик в колесах, який дає Алерти в техцентр і на їх підставі генеруються рахунки (так зараз продаються шини для літаків - прим. авт). 

2. Чи будуть формуватися SMART- контракти, між полицею супермаркету і ботом віндора - сейлз менеджери будуть не потрібні. Банки не потрібні, платежі на віндора формуються автоматично з конкретної купленої споживачем позиції. 

3. Дворівнева плоска система управління - керівник / партнери - аутсорсинг 

4. С / г. Будуть вирощувати не тварин, щоб отримати м'ясо, а відразу м'ясо (м'язову тканину). Ще варіант - м'ясо можна отримати з комах. Лектор пробував стейк зі звичайного м'яса і комах на експерименті в Голландії і не зміг їх розрізнити. 

5. Домашня ферма буде вбудована прямо в кухню звичайної квартири. Наприклад можна сформувати запит своїй кухні: "хочу салат з помідорів на вихідних", ферма в розумній квартирі їх виростить і передасть на кухню. Це все homegrown foods. 

6. Без ГМО культур майже не залишиться. Взагалі єдина культура в природі, по якій немає ГМО - це ягода кавуна. Соя - вже на 100% в світі генномодифікована. 

7. Немає жодного дослідження, яке достеменно доводить, що ГМО шкодить здоров'ю, як і немає наукових доказів, що органічна їжа корисна для здоров'я. Люди в розвинених країнах, де є ГМО, стали жити довше, це статистичний факт. (В Європі всі були проти ГМО однозначно, але в підсумку Bayer купив Monsanto за 66млрд дол - прим.авт.) 

8. Авто з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ) - вже не будуть вироблятися в Швеції до 2025 року (тобто всього через 8 років). У Німеччині - до 2035 року. У США до 2025 року всі авто повинні бути обладнані автопілотами. 

9. 3D принтери = повністю безвідходне виробництво. Уже в магазинах Nike є 3D сканер, який розуміє справжні тривимірні розміри вашої ноги і може "шити" індивідуальні кросівки. В Adidas є фабрика, в якій працює 2.5 людини в зміну, і ... роботи. 

10. У одяг будуть вбудовуватися термоузли, які обігрівають все тіло, шуби не потрібні, тільки легкі курточки. Сам одяг може служити екраном для смартфона. Говоритимуть: "Пришли мені фотку на футболку". 

11. Нова градація старості: до 45 років - молодь, до 64 років - зрілий вік, до 85 - літній, після 85 - старість. 

12. Можна буде надрукувати 3D органи під себе, як заміна запчастин на авто. У США всі лікарні до 2035 року повинні бути забезпечені запасом вже надрукованих 3D органів. 

IBM оцифровує всі медкартки в США, для створення універсальних діагнозів і ефективних ліків. 

13. Датчики будуть встановлені вже в унітазі, які будуть аналізувати, що називається "на льоту", сечу і кал і відправляти результати аналізу в діагностичний центр. 

14. Навчання - все у відкритому доступі, ніяких елітних дипломів. 

15. Взагалі, поки немає жодної економічної теорії, яка б описала цю нову реальність (хоча ж є вчення про ноосферу Вернадського - прим. Авт). 

16. Головна криза на планеті - дефіцит прісної води, проблема не має вирішення. 

17. Робоча сила не буде потрібна, як така. Якщо будується новий сучасний завод - робочі місця не створюються !!! Коли приходять інвестори - нових робочих місць теж не буде! Чи не буде швачок, містер Гройсман. 

18. Не потрібні банківські клерки, касири, постачальники, водії, комбайнери, логісти, диспетчери, юристи. Будуть потрібні тільки Smart менеджери: розробники-проектувальники-технологи-дизайнери-архітектори. 

У IBM вже зараз є електронний юрист, який видає 90% правильних рекомендацій, у людини - 70%. 

19. Ліквідність позамежна, дівати гроші нікуди. Очікують негативні депозити, коли дешевше в банк гроші не нести. 

20. І більше з цього може статися вже через 8 -10 років. Ви скажете - це неможливо. Ок! Давайте подивимося, що було 8-10 років тому. У Nokia - 50% ринку мобільних телефонів, IBM випускає комп'ютери, а Kodak продає фотолабораторії. І у всіх райдужні очікування ... Ні месенджерів, Uber, Arnbnb, Facebook, Twitter, Tesla. 

21. Ikea вже зараз стає сервісною компанією. Приходьте в магазин, подобається ваза - автоматом підбирається голограма кімнати,яка пасує для цієї вази  (!) І ви всередині цієї кімнати в 3D. У підсумку, купуєте готове рішення. 

22. Виробники авто не продають машини, а здають їх в оренду. Покатався на бмв 2 міс, пересів на лексус - 3 міс, а потім на улюблений запорожець - немає втрат в 30% після покупки нового авто. 

23. Hyperloop, інтернет зі супутників, блокчейн, RFID мітки і SSCC коди.

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація