ЯК БУДЕ ТРАКТУВАТИСЬ ПОЛЬСЬКА ІСТОРІЯ В НАСТУПНІ 5 РОКІВ.

ПОЛЬЩАПоляки - люди несправедливі. Вони ж імперська нація. Їхня мрія побудувати державу ''від можа до можа''. Вони й намагалися втілити цю ідею впродовж кількох століть . А для цього Україну треба було перетворити на Польщу. І вони це робили. Зі зброєю в руках, огнем і мечем, як казав польський письменник Генріх Сенкевич. А тепер нас обвинувачують, що ми занадто активно захищалися. На Волині жило багато чехів. Чому їх не вбивали вояки УПА? А тому що чехи не намагалися перетворити Волинь на Чехію. Тому що чехи не імперська нація. Замість шукати причини в собі, поляки намагаються свою історичну вину перекласти на нас.Roman Koval

Нам потрібно знати яка буде ідеологія і в якому дусі буде виховуватись польська молодь. Здається антиукраїнський курс продовжиться. Можливо додадуться суперечи з німцями і євреями (перший сигнал - трактування трагедії у Єдвабному). Польська політика першої пол. ХХ ст. буде представлена виключно позитивно, шляхетно, героїчно. Тобто провина за всі злочини буде перекидатись на німців, СРСР, українців.

Ярослав Шарек спецілізується на історії ХХ ст. Поділяє погляди очільника правлячої партії Ярослава Качинського. Докторську дисертацію писав під керівництвом проф. Ришарда Терлецького (зараз він віце-спікер Сейму і голова фракції ПіС).

Ярослав Шарек більше від наукової праці займався популяризацією історичних знань.

Його мета в ІНП: "Знаходимось в стані культурного занепаду... Молодь не знає елементарних речей. Маємо вузький прошарок еліти серед молодого покоління і в ньому надія. Там є видатні одиниці, але 90% не знає елементарних речей. До цього довела польська школа... У мене є бачення, як... переказати історію молодому поколінню і полякам. ІНП мусить вийти назовні. Не може бути закритим в кабінетах".

Хто виненен у злочині в Єдвабному (село, де в часи ІІ світової були вбиті євреї. Зараз у цьому звинувачуют поляків): "Виконавцями цього злочину були німці, які використали в цьому маховику власного терору - під примусом - групку поляків. ... Тут повна відповідальність за злочин лягає на німецьий тоталіаризм. Польська підземна держава всі прояви колабораціонізму з німцями засуджувала, карала смертю".

Бачення польської історії: "Польська держава не брала участі в голокості. Польська підземна держава карала смертю всіх поляків, які поводились негідно. Ми цього не приховуємо, але СПОСІБ ПОДАННЯ ІСТОРІЇ, і це робить кожна країна, ГРУНТУЄТЬСЯ НА ПОЗИТИВНОМУ ВІЗЕРУНКУ. Це ж природньо".

Людмила Кирилюк
Szarek będzie drugim, po Januszu Kurtyce (zginął w katastrofie smoleńskiej), prezesem IPN który wywodzi się z Krakowa. Zresztą, wiele razy, nowy prezes…
POLITYKA.PL
 
 
Подобається
 
Коментувати

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація