ТАРАС СТЕЦЬКІВ:ПОЛЬСЬКА ЕЛІТА ОБРАЛА САМОВБИВЧУ ЛІНІЮ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ ПОЛЬЩІ.

АНДЕРСПольська держава,як і очікувалося,не обмежилась скандальною і антиукраїнською резолюцією сейму з приводу української-польського протистояння на Волині у 1943 році. 

Держсекретар польського прем'єра Анна Марія Андерс 2 серпня заявила:" відносини між Варшавою і Києвом не покращаться без визнання правди про Волинську різню". 

Отже,Україну польська сторона почала примушувати визнати польську трактовку тих трагічних подій. 

Так, поляки,українці і світ мають знати правду,тільки всю правду, не лише про Волинь, а про все польсько-українське протистояння,особливо у 20- му сторіччі. 

Глибинною суттю, основою і головною причиною цього протистояння було вкорінене у поляків почуття їх вищості,як панів(шляхти), над українцями,як 'хлопами'. 

Відповідно, політика другої Речі Посполитоі щодо українців була регулярним брутальним приниженням і упослідженим усіх українців, від малого до старого. 

Зневажання на кожному кроці,нищення церков,пацифікації і вбивства українців-така політика не могла породити в українців іншого відношення до поляків,крім глибокої ненависті і бажання відімстити. 

Знищення поляків на Волині у 1943 році стало вибухом цієї селянської ненависті, політикою польських колоністів,яких селили на Волині і позицією емігрантського польського уряду в Лондоні,який наказав полякам в жодному випадку не йти з Волині. 

Я в жодному разі не виправдовую і не відділяють тих,хто вбивали поляків на Волині. 

Тільки вся правда полягає у тому, що польська Армія Крайова і польські селяни вбивали українців до Волині, під час Волинських подій, і ПІСЛЯ них. 

Це були обопільні етнічні чистки і вихід сьогодні полягає у тому щоб визнати це, покаятися один перед одним і попросити пробачення один в одного. 

Натомість нинішня польська еліта обрала іншу лінію. Скажу відверто-лінію самовбивчу для самої Польщі. 

Ця лінія в попередні епохи ЗАВЖДИ приводила поляків до втрати власної держави. 

Після того як вони в союзі з іншими державами,ненавидячи українців,знищувала їх прагнення до державності. 

Польське суспільство і польська еліта,на жаль,так і не вилікуватись від цієї згубної хвороби. 

А Украіна гідно витримає і цей удар і дасть гідну відповідь шовінізму,що починає піднімати голову в Польщі.

Тарас Стецьків

Глава Римо-католицького єпископату України підтримав ухвалу польського Сейму, – ЗМІ

 
1 серпня 2016, 10:38 | Релігія і політика | 2 |   | Код для блогу |  | 
 

ArticleImages.jpg-hhh.jpgГлава римо-католицького єпископату України архиєпископ Мечислав Мокшицький підтримав ухвалу польського Сейму «Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА».

«У липні в Україні відзначають 73-тю річницю трагічних подій на Волині і в тогочасній Східній Галичині, в результаті яких понад 100 тисяч громадян II Речі Посполитої загинули від рук українських націоналістів», – пише польське видання Wpolityce.pl.

Трагічні події, які відбулися 73 роки тому в Україні, стали причиною для вшанування жертв трагедії. Особливе значення мала Служба Божа, яку відправив єпископ Луцький Віталій Скомаровський на цвинтарі в селі Мельниця Ковельського району, де були захоронені ексгумовані останки жертв насильства: пароха Вацлава Маєвського і представників місцевої польської інтелігенції.

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація