ҐРУНТОВНА ВІДПОВІДЬ СХІДНОНІМЕЦЬКОМУ ЗАЙДІ.!

УМЛАНДШановний пане Andreas Umland!

Ви знову повторюєте свою тезу про те, що українцям з метою терапії необхідна історична амнезія, оскільки всі національні герої минулого є "антизахідними" і з такими героями, мовляв, Европа нас бачити не хоче. Але звідки в нас візьмуться прозахідні і демократичні герої, якщо упродовж століть кілька европейських та азійських імперій тільки те і робили, що перекручували українську історію,

паплюжили будь-яку історичну постать, яка не хотіла вклонятися царям, королям, цісарям, фюрерам та генеральним секретарям ЦК КПРС? Чи не набридло Заходу дослухатися до тих старих імперіялістичних байок? Адже імперії вже порозпадались, а европейці у своїй уяві досі тримають нас за колонію, добре, що хоч не возять більше українців як білих рабів по всій Европі та Азії, як це практикувалося ще якихось триста років тому.

Ви пишете, що Бандера та Шухевич були антиевропейцями. Знову нагадую Вам, що за компасом на Захід від України в 1930-1940-і роки були ніхто інші, як Муссоліні в Італії, Гітлер в Німеччині, Хорті в Угорщині, Антонеску в Румунії Тісо в Словаччині, Доріо у Франції, Мослі у Великій Британії, Квіслінґ у Норвегії, Франко в Еспанії. А якщо, з ваших слів, в 1930-і роки Бандера і Шухевич були антизахідними – тож вони були проти фашизму і за демократію?

Ще на Заході окрім Муссоліні і Гітлера був такий демократ і індивідуяліст Пілсудський зі своєю кривавою "санацією"та пацифікацією українців. Як Ви знаєте, дійшло до того, що 1932 році Ліга Націй засудила дії польського уряду стосовно українського населення – і про це Ви не згадуєте, коли розповідаєте про "Волинську різанину" – болючі події для кожного сумлінного українця. Чи може Ви вважаєте, що за "пацифікацією" стояла вся цивілізована Европа, а молодий студент Степан Бандера насправді вчинив замах на міністра Перацького лише з мотивів антисемітизму, антиіндивідуялізму та антизахідництва? Чи часом хтось не хоче виправдати дії окупаційної влади Райхскомісаріяту "Україна", які за міжнародним законодавством несуть всю повноту відповідальності за окуповані території, а значить, і за "Волинську різанину" і за Бабин Яр і більше 300 спалених українських сел? Я тут маю на увазі, звичайно, не Вас, а авторів німецького фільму "Наші діди, наші батьки", які перекладають провину за Холокост з німецької нації на українців – саме українці на думку творців фільму вбивали євреїв, тоді, як німці з євреями дружили і захищали їх від антисемітськи налаштованих варварів-унтерменшів.

Вибачте, Andreas Umland, при всій повазі до Вас, а Ви є другом України, схоже, що Ви все ж таки наслідуєте якимось імперіялістичним чи неоімперіялістичним поглядам на Европу і небажанню бачити тяжкий шлях помилок Заходу, який він пройшов до сучасної демократії. Це особливо небезпечно в той час, коли Україна змушена дуже швидко наздоганати 364 роки ізоляції від европейської цивілізації, ми маємо швидко переосмослити всі помилки і оцінити всі досягнення Европи. І ми зовсім не збираємося навчатися по кремлівським пропагандистським підручникам, в яких написано буквально слово в слово те, що Ви не вперше вже повторюєте. В цих помилках і в виправленні помилок, в каятті – квінтесенція того, що є для нас Европа.

Щодо антисемітизму Бандери і Шухевича – це є 100% продукт радянської пропаганди і не відповідає історичним фактам. От що про це пишуть самі євреї: http://jewishnews.com.ua/ru/publication/91 Тобто в той час, як більшість народів Европи під проводом фюрера євреїв винищувала, українці євреїв захищали і рятували. Ви в цьому вбачаєте "антизахідність" Бандери та Шухевича? Ну вибачте, але таку "антизахідність" ми не перестанемо наслідувати, мабуть, ніколи.

Я жодним чином не є прибічником політичної доктрини ОУН, я був і залишаюсь українським соціял-демократом. Але чи було місце для соціял-демократії в умовах антиукраїнських акцій в Польщі наприкінці 1930-х, чи в гітлерівській Німеччині, чи в сталінському СССР? Місце, звичайно було - в концтаборах та таборах ҐУЛАҐу і цей шлях сотні українських соціял-демократів пройшли під оплески "цивілізованої" комуністично-фашистської Европи.

Чи був Бісмарк антиевропейцем? Чи був Джузеппе Ґарібальді антиевропейцем? Чи Олександр Іпсіланті? Чому Ви визнаєте за західноевропейськими народами право на боротьбу за національне визволення і об'єднання, але відмовляєте в цьому праві українцям? Лише через те, що визнаєте за росіянами право на "володіння" українцями, як народом расово нижчим від них та решти европейських націй? Адже навіть Маркс та Енґельс, яких Ви навряд чи класифікуєте як антисемітів та антиевропейців, у "Маніфесті Комуністичної партії" писали, що соціяльне визволення можливе лише після визволення національного.

Основою европейської цивілізації є терпимість та мультикультурність. Це зовсім не означає, що українці повинні мовчки покірно спостерігати, як російська імперія цілеспрямовано нищить рештки української культури, ті що збереглися після Валуєвських та Емських указів, "розстріляного відродження" і Мордовських таборів.

Навпаки, ми чекаємо від Заходу солідарності щодо збереження і розвитку української національної культури, ми чекаємо підтримки нашої боротьби проти асиміляції, цілеспрямованої культурної інформаційної та військової агресії з боку Росії. Українці знову закривають своїм тілом Европу від нового біснуватого фюрера. Роблять це, згадуючи Володимира Великого, Степана Бандеру, Романа Шухевича, Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка, Василя Стуса й Івана Мазепу і ще сотні лише відомих мучеників, які освітлюють наш важкий і кривавий шлях через століття. Всі вони не були за життя святими. Всі робили помилки. Ми в цьому розберемось. Але без них ми не матимемо сили для опору. Майте повагу до нашої боротьби.

Сергій Моругін

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація