ПРО ФІЛЬМ "ВОЛИНЬ" І ЙОГО НАСЛІДКИ....

ВОЛИНЬОлег Покальчук у своїй статті "Польський фільм «Волинь»: спроба аборту стосунків між Києвом та Варшавою" зазачив ,що 7 жовтня в Польщі на екрани виходить фільм «Волинь» режисера Войцеха Смажовського. Не надто важко здогадатися, який політичний наратив у Польщі асоціюється сьогодні з цим топонімом.

Творчим почерком Смажовського є епатування глядача важкими сценами вбивств, гвалтувань, тощо. Зазвичай увесь цей бруд продається публіці, як “показуємо життя таким, яким воно є — без прикрас”.

Поглянемо коротко на еволюцію ідеї фільму.

Задум народжується у автора в 2011-2012 роках. Перша версія сценарію — готова у 2013 році. Це той час, коли російський мем «волынская резня» ще не досяг свого ідіотського апогею у виступі сепаратиста Царьова, але вже активно ширився, як антиукраїнський пропагандистський аргумент.

Режисер зіткнувся з фінансовими проблемами. Під кінець 2013 року Смажовський звертається до Польського Інституту Кіномистецтва про дофінансування, й у березні 2014-го отримує найбільшу серед усіх інших суму — 4 млн.злотих. Це державна структура. Одним з завдань Інституту є пропаганда польського кіномистецтва за кордоном

Нагадаю, що 1 березня 2014 року в Криму, Донецьку і Луганську одночасно розпочався проросійський заколот при підтримці російських диверсійно-розвідувальних груп. 13 березня під час розгону сепаратистами мітингу на честь 200-руччя народження Тараса Шевченка загинув український студент Дмитро Чернявський, перша з наступних десятків тисяч жертв російсько-української війни........

Що б не приймав польський Сейм з українського питання, не є так важливо, як це кіно. Бо політичні заяви можна врегулювати іншими заявами, і якщо за ними не стоять прямі дії, то це достатньо банальний процес, який є в кожному сусідстві. Тим більше що польська офіційна позиція в справах України є позитивною, підтримуючою, хоча і не такою палкою, як раніше. Але це вже наша власна провина.

Одначе.

Загал (особливо польська молодь) на всілякі слова, постанови реагує або мляво, або взагалі ніяк. Всі оті “слова” про трагедію — це для більшості народу певна абстракція, яку належало б спочатку якось у свідомості впорядкувати, над тим більш-менш впорядкованим матеріалом подумати, а коли воно все змужує до розумової нелегкої праці — на біса ото над цим заморочуватися?

А ось коли отой загал і молодь піде в кінотеатр й побачить українця, який із перекривленим обличчям сокирою вбиває невинного симпатичного поляка (а може — вилами, а може — гвалтує яку пенсіонерку, чи, наприклад, підпалює якогось чергового “розп’ятого хлопчика”), то це (та ще й у майстерному виконанні ) — вріжеться у пам’ять глядача незалежно від його бажання, й протягом довгих років буде “раптом” впливати на його поведінку і політичні та культурні орієнтири. І “зміст фільму”, його “благородна ідея”, “благородний задум” — все це матиме практичне значення виключно для кінокритиків, які ще довго, пишучи й обсмоктуючи різні дурниці, будуть заробляти на своїх спекуляціях бабло.

А яскрава картинка — знову й знову повертатиметься із підсвідомості. Так що черговий клин у стосунки вбито фахово. Й, на жаль, надовго.

 

Мазур повторив тезу про те, що події на Волині є геноцидом поляків
GLAVCOM.UA

Натомість в продовження фільму "Волинь" ,ось що пропонує депутат від ПІСу:

Законопроект дозволяє посадити на термін до 3-х років за заперечення участі українців у Голокості, якщо хтось заперечує участь поляків у Голокості - все ок.

Ст 1. п.2а

«Злочинами українських націоналістів та українських формацій, що колаборували із ІІІ Рейхом, у визначенні закону, є дії, здійснені українськими націоналістами у 1925-1950 роках, які полягають у застосуванні насильства, терору або інших форм порушення прав людини проти як окремих особистостей, так і груп населення, а особливо – проти населення польського.

Злочином українських націоналістів та українських формацій, що колаборували із ІІІ Рейхом є також участь у винищенні єврейського населення та геноциді громадян ІІ Речіпосполитої Польської на теренах Волині і Східної Малопольщі».

Ст 55. Кримінальна відповідальність за публічне і всупереч фактам заперечення злочинів.

Той, хто публічно і всупереч фактів заперечує злочини, про які ідеться у ст 1. […] підлягає штрафу або позбавленню волі на термін до 3-х років.

p.s.В контексті викладеного вище,напевно вже час почути думку поляків м.Борислава і зокрема польського товариства з промовистою назвою"Згода".Бо в Бориславі завжди помпезно святкують свято польської культури  і мають безпрецедентну підтримку  зі сторони міської ради...В місті діє польський костьол,часто приїжджає польський консул...

p.s.s.Щодо вивчення польської мови в школах,як другої іноземної,чи є в тому зміст?Так,як самі поляки масово вчать другу іноземну німецьку,французьку...Скажете,що багато українців їде туди на заробітки...Але ж батьки не готують своїх дітей на чорноробочих у Польщі,правда ж.І чи багато українців після начання у польських вузах протягом останніх 25 - ти років дістали доступ до кола панівної верстви(польської еліти,шляхти)?

 

DT.UA
 
 
_________________________________________________________________________________________________________
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація