ТРІШКИ НОВИН ІЗ ЗАХІДНОГО ФРОНТУ,АБО "ЛЬВІВНАШ"..."ДУДА ПРИЙДИ І ВВЕДИ ВІЙСЬКА".

стрільціЗ присяги членів організації "Strzelec":

„Я... вступаючи в лави Стрілецької Організації присягаю та обіцяю:

Впродовж всього життя інтерес Речі Посполитої Польщі буде для мене вищим понад усе інше, буду завжди готовим боронити її незалежність до останньої краплі крові, служитиму Найсвітлішій Речі Посполитій Польщі до останнього подиху, а всі мої дії та наміри будуть підпорядковані цьому найвищому служінню".

стрільці4"Дуда прийди і введи війська."Трішки новин із західного фронту, або "Львівнаш"

Стрілецький союз (пол. Związek Strzelecki) — парамілітарна організація в Польщі та окупованій нею ЗУНР.

За спогадами Наталі Яхненко:

Це була дуже шовіністична протиукраїнська організація. Вони виступали в нацистських акціях, як наприклад, фактичне розвалення і знищення сто шістдесят православних церков на Холмщині в 1936 р.

©https://uk.wikipedia.org/…/%D0%A1%D1%82%D1%80%D1%96%D0%BB%D…

стрільці5З польської Вікіпедії:

Стрілецький Союз Пілсудського - створений в 1910 році, був основою для формування польських військових легіонів (Legionów Polskich). Правовою основою був закон Міністерства оборони від 1909 року "Про сприяння добровільному стрілецтву". З 1912 року перетворюється на головну стрілецьку організацію під керівництвом командувача Пілсудського та керівника штабу Соснковського, в числі керівництва були майбутні військові діячі Польщі Рідз-Сміглий та Сікорський. "Стрілецький союз" давав змогу чинним та майбутнім солдатам і офіцерам Польщі проходити на законних підставах військовий вишкіл, навчатися стрільбі, займатися вправами і купувати зброю та патрони. На початок другої світової ССП підготував 6500 вишколених стрільців.

стрільці6Фактично ССП стала законспірованою військовою організацією для боротьби проти Австро-Угорської імперії. ССП також мав три власних друкованих видання.

Бурхливий розвиток ССП починається після отримання незалежності Польщею. Організація починає займатися культурно-просвітницькою діяльністю - до 1928 року вона вже має 70 власних хорів, 20 оркестрів і 237 клубів. До початку другої світової ССП нараховував майже півмільйона членів.

Після нападу на Польщу союзників на основі ССП формується партизанська диверсійна організація "Білого орла", яка проводить підривну діяльність проти окупантів. В 1940 році організація вливається в "Союз збройних сил", який згодом перейменовується на "Армію крайову".

Була відроджена в 1989 році, як "стрілецький союз "Стрілець" на засадах першого Стрілецького Союзу - воєнізована підготовка добровольців з числа молоді, культурна та просвітницька діяльність. Працює в тісному співробітництві з Міністерством оборони Польщі (зокрема з Бюро оборонних ініціатив - підрозділом військової Академії Польщі). В зв'язку із ситуацією в Україні взяла на себе ініціативу створення підрозділів територіальної оборони, які б проводили бажаючим військовий вишкіл.

стрілець6На сьогодні до ССП входить декілька окремих організацій, в тому числі за кордоном. В березні 2015 року найбільші організації створили Federację Organizacji Proobronnych під егідою Міністерства оборони Польщі.©https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Strzelecki

Незалежне стрілецьке об'єднання "Львів" імені капітана Болеслава Заячковського (Samodzielnej Jednostki Strzeleckiej „Lwów” im kpt. Bolesława Zajączkowskiego) - військово-освітня організація на території України, яка входить в структуру Стрілецького Союзу. Проводить військовий вишкіл молоді, бере участь в польських святкових заходах.

©http://wschodnik.pl/…/5849-samodzielna-jednostkia-strzeleck…

стрільці6Як показує галерея, яку я додав, вишкіл проводиться ґрунтовний. Поки українські підлітки (та й дорослі) бачать автомати та гранатомети тільки в новинах і готуються бути жертвами, польські - тренуються з них стріляти, причому на українських військових полігонах. Плакати на останній фото теж дуже промовисті. В тому числі, зауважу - тренуються ними оперувати в умовах захоплення приміщень. І так - це не дерев'яні муляжі.

Ну а так "альтернативи мирному плану Порошенка", звісно ж, нема.

 

 

Ярослав Вішталюк

А ТАК РОЗПОЧАЛАСЯ ОКУПАЦІЯ КРИМУ І ДОНБАСУ:

Oleksa Nehrebec'kyj З цього починалося в Криму.
brekhnia.blogspot.com/2011/04/blog-post.html
Гортаю останній номер National Geographic. Велика стаття про Крим. Автори, на диво, як на американців,…
BREKHNIA.BLOGSPOT.COM
 

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація