ВИБУХ У ПРИМІЩЕННІ ГК ПОЛЬЩІ В ЛУЦЬКУ,ЗАЯВА ДУДИ ТА ЖИРИНОВСЬКОГО...ОПЕРАЦІЯ"ВІСЛА"...

консульствоУночі 29.03.17 р. невідомі стріляли в приміщення Генерального консульства Польщі у Луцьку, що на вулиці Дубнівській, 22б.У даху приміщення консульства – дірка, вікно під цим місцем розбите.Цілилися у крайнє вікно зі сторони вулиці Глушець. (http://www.volyn24.com).....

Вдень 29 березня у селі Гряда, що на Львівщині, понад 150 осіб перекрили трасу Львів – Рава-Руська. У руках тримали плакати з провокативними гаслами. Правоохоронці вже з’ясували, що організатори фейкової акції – проросійські сили, які мають на меті дестабілізувати ситуацію та розпалити міжнаціональну ворожнечу між Україною та Польщею.

У цьому заторі опинилась і знімальна група «24 каналу», яка їхала у відрядження в Червоноград. Вирішили подивитись, що ж попереду. Побачили більше сотні старших жінок та чоловіків, а також молодь шкільного та студентського віку. У руках тримали плакати з написами українською та польською мовами: «Поляки наші брати», «Ні геноциду поляків», «Руки геть від пам’ятників», «Волинь в серцях» та «Це також наша земля»......

Жириновський залякує тим, що влітку розпочнеться широкомасштабна війна, що Україна зникне як держава, а Польща постане на кордоні між НАТО і Росією і будуть створені концентраційні табори. Що в Жириновського на язику, то в Путіна у голові.( Власюк Анатолій)

"Атака на консульство Польщі в Україні - це не тільки державне питання, це також питання безпеки нашої дипломатичної установи та безпеки наших співвітчизників на тій території, на якій поляки жили протягом століть і частина польських родин там живе до нині", - заявив Дуда.

Дуда збирається вводити війська? :)

типу прикордонний інцидент? у Луцьку загрожують консульству, а в Раві поліція та Варта1 ловить людей з плакатами типу "Поляки нам брати". може, то поляки готують вторгнення під приводом потреби захистити своїх людей та етнічних поляків? "(Boris Javir)

Чи заява Дуди не нагадує заяви Путіна 2013-2014 рр. про захист "русскаязичнава насєлєнія) ?

_________________________________________________________________________________________________________________

70 років тому, 29 березня 1947 року комуністичний уряд Польщі ухвалив влаштувати "остаточне вирішення" "українського питання". Принагідно смертний вирок було винесено моєму народові. Операція "Вісла" почалася о 4й ранку 28 квітня 1947 року. Я народився і все життя прожив у Львові, але серце моє назавжди віддане лісовим хащам у Бещадах, на місці спаленого лемківського села Миків. Колись я написав, а оце трохи увиразнив чотиривірш про ті трагічні квітневі дні.

Багряне сонце Вавилону

з небес яріло днесь і тут.

Вози скрипіли. Пил вкривав колону.

Бещади вклякли. Лемки йшли в галут.

 
 
 
 

Виношу окремо свій коментар щодо операції "Вісла". Усім зацікавленим дуже раджу уважно прочитати чудово підготовану статтю в "Вікіпедії" https://uk.wikipedia.org/…/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D…

Отож, треба дуже чітко розуміти, що в Україну у рамках обміну населенням 1944-1946 рр. виїхали бл. 600 тис. українців. Умовно це можна вважати "нульовим", базовим етапом етнічної чистки українців у Польщі. Власне зараз в Україні мешкають нащадки депортованих до операції "Вісла", в тому числі й я.

Натомість у квітні-липні 1947 року тривала сама операція "Вісла" (первісна назва "Схід", "Всхуд"). Операцію почали, бо ті, хто залишилися вперто не бажали виїжджати, попри терор і насильство. Мета операції полягала в переселенні та розсіянні малими групами задля подальшої остаточної полонізації понад 140 тис. громадян Польщі українського походження. Переважна більшість із них так і не повернулися після 1956 року (коли вже було формально можна) на малу батьківщину, залишилися під наглядом поліції на півночі Польщі - їхні будинки були зайняті, ніхто не збирався повертати майно і м'яко кажучи ніхто не чекав, так само, як євреїв у штетлах чи киримли у Криму.

Нас, мешканців України, ця операція зачепила символічно, оскільки знищила місця компактного проживання, історичні центри, де українці, зокрема лемки (бо там у Бещадах було серце Лемківщини), мешкали споконвіку.

Символічні переноси часто трапляються в свідомості жертв. Скажімо, поляки-мешканці Галичини вважають себе причетними до "волинської війни", називаючи "Волинню" всі колишні колонії Польщі. У нас дуже популярно асоціювати себе з операцією "Вісла", хоча в Україні мабуть взагалі немає жодної безпосередньої жертви "Вісли" - натомість тисячі їх мешкають у Канаді, США, Німеччині, Британії, інших країнах, куди вони емігрували в часи ПНР і уже за доби незалежності Польщі. Там вони витворили дискурс українських жертв комуністично-польської етнічної чистки, яким і користуються нині в Україні нащадки депортованих у 1944-1946 році.

році (початок — 29 березня) за рішенням партійного і державного керівництва
UK.WIKIPEDIA.ORG
 
 
 
ПодобаєтьсяПоказати більше реакцій

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація