ЧОМУ БЕЗВІЗ ВІДКРИВАЛИ НА КОРДОНІ ЗІ СЛОВАЧЧИНОЮ?

безвізПриїжджає Порошенко до Варшави. Зустрівся з таким собі паном К. Пан К. не має жодного мандату окрім звичайного депутатського. Але є більш впливовим, ніж пан Д. і пані Ш. А з такими треба говорити. Нехай це досить дивна ситуація для традиційного розуміння демократії (не Іран - Європа ж!) Розмова конфеденційна. Поговорили. Поїхав. Пан К. розголошує незабаром зміст конфеденційної розмови у повчальному тоні: "З культом Бандери ми до Європи українців не пустимо!"

Порошенко злегка офігіває, але мовчить. В Україні нема жодних культів (ані Бандери, ані інших). Тому слова пана К. звучать як недоречний ультиматум. (Адвокати часто говорять із клієнтами мовою ультиматумів?) Ясно, що таке зверхнє ставлення до партнерів є не дуже ок, а розголошення конфеденційних розмов не веде до зростання довіри. Проте польська суспільна думка цього не зауважує.

Ясно, що порозумінню мова ультиматумів ніколи не сприятиме. Ясно, що ризики в ситуації, коли "адвокат" вирішив попрокурорити - вимагають якоїсь компенсації. Ясно, що офіційна Варшава стрімко втрачає можливості soft power в Україні.

І тут з'ясовується, що в України є кордони із іншими країнами ЄС. І чути обурені голоси з-над Вісли: а чому ж не до нас ворота в ЄС відкривалися?! БО!

Бо щось змінилося.

У той самий день, коли Порошенко обіймався з словацьким колегою на кордоні в Ужгороді, у Перемишлю відбувалася хода пам'яті вояків УНР, які боронили польську незалежність у 1920 як союзники Пілсудського (і ціною втрати незалежності української, в тому числі завдяки зраді польських союзників).

Так от ця хода як мирна у Польщі сьогодні можлива тільки під охороною автоматників.

Іще раз. Хода на честь українських вояків, які загинули в обороні польської незалежності потребує збройного захисту поліції.

Хтось над Віслою відчуває абсурд цієї ситуації?

Спеціальні вітання пану К!

Oleksandr Zinchenko

А ще тут:

piddubny.com
2 год.
 

Польща - адвокат України? Так, раніше була. Зараз ні. Тому й двері до Європи відкрили у Словаччині. Влада у Польщі зараз токсична - псує все, до чого доторкнеться. Конкретні приклади цього в статті: http://wp.me/p3sxXn-1fx

Саме політика нинішньої влади у Польщі призвела до значного охолодження у взаєминах з Києвом. Більше того, нинішня Варшава нагадує слона в посудній лавці.
PIDDUBNY.COM

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація