Rzeczpospolitej: ПОЛЬЩА ВІДВЕРТАЄТЬСЯ ВІД ЄС І БЕРЕ КУРС НА РОСІЮ. ПУТІН ОБІЦЯЄ БІЛЬШЕ…

Польща поводить себе,  як легендарна  національна героїня  ліжка Марія  Валевська. Тільки цього разу схоже «танцювати» її буде  Путін…

Бо Європейський парламент схвалив резолюцію, яка передбачає введення санкцій Євросоюзу проти Польщі. Документ закликає уряд Польщі поважати верховенство права і основоположні права, закріплені в договорах, та різко критикує погіршення дотримання норм ЄС. Зокрема, мова йде про застосування ст. 7 договору про Європейський союз, згідно з якою Польщу можуть позбавити права голосу в Раді ЄС. 

“Сьогоднішня ситуація в Польщі створює явний ризик серйозного порушення європейських цінностей”, – зазначено у резолюції. Європарламент також закликає польську владу виконати рекомендації Європейської та Венеціанської комісій. Але польський уряд, на відміну  від гройсманів, мав це  на увазі…

Глава групи європейських лібералів, євродепутат Гі Вехофстадт заявив, що якщо польський уряд і далі порушуватиме засади верховенства права, санкції будуть неминучі. Під час дебатів у Європарламенті на тему верховенства права у Польщі депутати керівної польської партії “Право і справедливість” залишили зал засідань.

В той же  час: «У статті Rzeczpospolitej також говорилося, що депутат Мирослав Сухонь в ході слухань зазначив, що єдиною державою-сусідом, відносини з яким у Польщі сьогодні краще, ніж були раніше, є Білорусь.

Gazeta Wyborcza, втім, як раз на минулому тижні припустила, що саме від поліпшення відносин з Білоруссю влада Польщі розраховує отримати дещо. На думку її кореспондента, ПіС має намір через Білорусь поліпшити відносини з Росією. Оскільки Москва не робить ніяких кроків назустріч, тому знадобився такий посередник, як Мінськ.

"Що сталося з багаторазово анонсованою скаргою до Міжнародного суду ООН на Росію, яка не хоче повернути нам уламки президентського туполєва?" - Міркували в Wyborczej. Йшлося про літак, який потерпів в 2010 році катастрофу під Смоленськом, куди урядова делегація РП прямувала, щоб вшанувати пам'ять польських офіцерів, знищених в Катині. Жертвами аварії стали ряд високопоставлених польських чиновників, включаючи президента РП Леха Качинського, брата-близнюка глави ультраправої партії "Право і справедливість" Ярослава Качинського. Після приходу до влади в 2015 році, ПіС підняла питання про нове розслідування цієї події, підозрюючи, що це був замах, організований Росією, і звинувачуючи своїх попередників з "Громадянської платформи", нібито недостатньо розслідували цю справу, в змові з РФ. Росія відмовилася передавати Польщі уламки президентського літака.

"У понеділок на радіо" Трійка "глава МЗС заявив, що міністерство до цього (звернення в  суд. -" ОстроВ ") готове, але" потрібне рішення на вищому рівні ", - відзначала Wyborcza. - Чи означає це, що глава ПіС Ярослав Качинський блокує ці кроки, щоб не дратувати сусіда? До того ж ніхто не викликав російського посла в зв'язку з новиною про те, що на місці смоленської катастрофи росіяни прокладають трубопровід. Ніхто не протестував проти інтерв'ю посла для газети "Труд", в якому він звинуватив Польщу в веденні інформаційної війни проти Росії. Щодо Німеччини,то  досить виявилося половини вирваного з контексту і погано перекладеного підтвердження міністра оборони (про уявну підтримку "руху опору в Польщі"), яке було зроблено під час ток-шоу, щоб викликати дипломатичний скандал з Берліном ".

"У європейській політиці складно знайти дві сторони, згода між якими було б до такої міри обопільно корисною, - продовжував розвивати свою ідею кореспондент польського видання. - З точки зору тактики, оскільки на союзному форумі все слабші тенденції до збереження санкцій відносно Москви за агресію в Україні. До сих пір Варшава і Берлін були їх головними прихильниками, але сьогодні воля покарати Путіна зменшується у зв'язку з падінням значення Польщі, ключового гравця в справах східної політики Союзу. ПіС не хотів би понести чергової іміджевої поразки на міжнародній сцені. Істотним з точки зору Москви є збереження в центрі Європи уряду, що розбиває єдність Союзу і підриває засадничу ідею ліберальної правової держави, який є ворогом як ПіС, так і Путіна. Переконання про загниваючий ліберальномий Заході, який заполонив іслам, - це загальна казка Путіна і Качинського ".

"Для ПіС згода з Росією - це шанс на найбільший успіх у зовнішній політиці, - писала також Gazeta Wyborcza. - Розблокування експорту на схід означало б підтримку основного електорату ПіС, яким є село. А найважливіше значення мало б повернення реліквії, якою є остів Ту-154, чого не змогли домогтися його попередники. Що зробив би з уламками туполева міністр Мацеревіч і його смоленська підкомісія, питання вже другорядне. Політично йому насправді не обов'язково доводити, що замах на делегацію, що летіла до Смоленська, здійснив саме Путін. Питання, як потепління відносин з Росією сприйняв би електорат ПіС, другорядний. Адже це ПіС виборола собі монополію на патріотизм і називання супротивників зрадниками. Якщо який-небудь політик в змозі зробити це без політичних наслідків, то цей політик - Ярослав Качинський ".

Джерело

 

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація