СТАНІСЛАВ ОРІХІВСЬКИЙ - УКРАЇНСЬКИЙ ЦИЦЕРОН.

Його гасло «Ruthenorum me esse et libenter profiteor» – «Я русин [українець], і охоче це проголошую. Моя Вітчизна Русь, що простягається над рікою Тиром, яку називають Дністром, біля підніжжя Карпатських гір…». Оріхівський усвідомлюючи себе українцем, казав — «Gente Ruthenus, natione Polonus», твори часто підписував подвійним прізвищем — Оріхівський-Роксолан (Orichovius Roxolanus), або Оріхівський-Рутенець (Русин), латиною Rutenum.

Детальніше...

РОЗПУСТА В ГАЛИЦЬКІЙ СТОЛИЦІ.

дім розпусти"Підпільний бордель мав на продаж розмаїтий товар, від так званих "криївок", тобто дам з кримінального світу , до дам з вищого товариства. Найпотворнішим у цій справі є те , що на "складі" власниці цього борделю Катажини Марціхової , можна було знайти й тринадцятирічних дівчат. Одним словом , сучасні донжуани могли перетворити свій гріш у будь-яку забаганку."

Завдяки анонімному листу , що надійшов прокурору міста , поліція виявила підпільний бурдель , що розташувався у самому центрі на площі Ринок(ліворуч від "Атлясу") у локалі номер 43 на третьому поверсі (зазначено хрестиком на фото).

Детальніше...

АКЦІЯ "ВІСЛА" ,ТО ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ.

герб"Такий пам'ятник встановлено у Польщі на Nowym Cmentarzu v Zagórzu." 

Виселення відбувалося із великою брутальністю, супроводжувалося вбивствами. Виселених скеровували на захід і північ, прагнучи розірвати сусідські та, навіть, родинні зв'язки.

"Велика операція проти УПА та решти українського населення Польщі (бл. 150 тис. осіб) була підготовлена ще у 1946 р. За зразок було взято сталінську практику розв'язання національних проблем...

Детальніше...

ГОРА ЛЕВА - ГАЛИЦЬКА ПІРАМІДА.

ГОРА ЛЕВАТак трапляється. Ходять люди біля якогось дива і поступово звикають до нього. А що тут, мовляв, такого?.. Диво, як диво... Але настає час, приходить хтось і дивиться на те диво іншими очами. І тут усі прозрівають: «Та це ж диво дивне!..».

Під час нещодавніх зйомок у Львові програми професора Валерія Бебика «Цивілізація ІNCOGNІTA», яка виходить на телеканалі «Тоніс», її автор і ведучий звернув увагу на древню гору, абсолютно не схожу на інші.

Здивувавшись її незвичній для природних гірських вершин формі, він запитав у місцевих краєзнавців: «А що робить у центрі Львова ця велична піраміда?». «Та де, — почув у відповідь, — це ж наша гора Лева, символ Львова...»Видиво.

Детальніше...

СЕРГІЙ ПІДДУБНИЙ:"ПОГЛЯД НА ІСТОРІЮ КАРТАГЕНУ ЧЕРЕЗ ПОСТАТЬ НАЙВІДОМІШОГО ЇЇ ПОЛКОВОДЦЯ ГАННІБАЛА"

ГАНІБАЛІвано-Франківське науково-просвітницьке товариство "Просвіта-Світовид"", яке очолює відомий просвітянин Олег Полівчак, продовжує шукати по світу сліди праукраїнців. 2 жовтня в Івано-Франківській обласній бібліотеці ім. Івана Франка товариство провело науково-практичну конференцію «Україна і Картагена». З доповідями виступали Олег Полівчак, Сергій Піддубний, Любов Геник і Любомир Держипільський. Нижче пропонується виступ С. Піддубного. На жаль, інші виступаючі не надали текстів своїх доповідей.

Детальніше...

Додаткова інформація