ЗВЕРНЕННЯ ДЕПУТАТІВ БОРИСЛАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ.

РАДАБПрокурору Львівської області

старшому раднику юстиції

Квятківському Ю.В.

проспект Шевченка, 17/19

м. Львів, 79005

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Бориславської міської ради, глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася навколо припинення експлуатації нафтових свердловин на території м.Борислава та смт.Східниця та наслідків, до яких це призведе.

Звертаємо Вашу увагу на те, що Борислав – єдине місто на планеті Земля, яке розташоване на нафтовому родовищі. Нещадна його експлуатація в ХІХ та ХХ століттях не могла минути даром. Нині Борислав розташований на двадцяти тисячах так званих шурфів і копанок і у будь-яку мить може провалитися крізь землю. Раніше шурфи й копанки копали вручну, видобували з них нафту, потім ці отвори засипали, але небезпека проваль залишилася й досі. Періодично ми це спостерігаємо й тепер. Глибокі прірви несподівано утворюються навіть у центральній частині міста – на вулиці Шевченка, на городах у людей. Місцями нафта неконтрольовано виходить на поверхню, попадає в гирло річки Тисмениця та в колодязі і поверхневі води.

За 160 років видобутку нафти у Бориславі теперішня ситуація є найгіршою.

У Бориславі є будинок, який стоїть у прямому розумінні на пороховій бочці. Нафта витікає просто з підвалів 4-ти поверхового житлового будинку по вул.Чорновола. У 60-х роках минулого століття тут, перевиконуючи план, будували житло для газовиків. Про те, що за часів Австро-Угорщини тут була копанка, будівельники промовчали.

Час від часу у Бориславі трапляються викиди нафти, у 2012 р. таких було аж два. 16.07.2012 р. нафта потрапила у водопровідну мережу, в пошкоджений водогін, в помешканнях вийшла з ладу побутова техніка – водонагрівні котли, пральні машини, бо замість води по трубах текла нафта.

Подекуди нафтові фонтани сягають кількох метрів, наприклад свердловина № 494 що на вул.Нафтовій біля житлових багатоповерхівок вул..Дорошенка була зупинена у 2012 р., після чого утворила грифон, саме з неї у водопровідні мережі потрапила нафта, після цього випадку експлуатація була відновлена. Зараз вона знову в переліку на припинення експлуатації.

Якщо не вирішувати цієї проблеми зараз, то у будь-який момент може повторитися катастрофа 1972 року. Тоді вибух газу у Бориславі зруйнував двоповерховий будинок, загинуло дев’ятеро людей.

Схожа ситуація чи не в більшості будинків центральної частини Борислава. Саме цей газ є причиною багатьох захворювань у місті.

Уже 25 років показник онкозахворюваності у Бориславі є одним з найвищих у Львівській області. Улітку, коли спека сягає 30-ти градусів, ми просто не маємо чим дихати: випаровується нафта.

Алергічні риніти, астми, астматичні бронхіти – далеко не повний перелік захворювань бориславців і хворіють ними уже діти. Показник захворюваності на астму у Бориславі – 8.2, тоді як середній рівень в області – 5.1.

Відповідно до наказу начальника НГВУ «Бориславнафтогаз» від 05.03.2016 року № 150 зупинео видобуток нафти зі свердловин в м.Бориславі та смт.Східниця «у зв’язку з економічною неефективністю»: 126 у м.Бориславі, 44 – смт.Східниця, желонкових свердловин - 23 Бориславського родовища, 73 - Східницького родовища.

Просимо вирішити питання пуску даних свердловин, задля недопущення різкого підняття рівня загазованості і небезпеки неконтрольованого скупчення газів, що може призвести до вибухів і людських жертв.

Міський голова Ігор Яворський

Прийнято на 14 сесії Бориславської міської ради 7 демократичного скликання

26.08.2016

 

Борислав Офіційний

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація