НОВІ ТЕХНОЛОГІЇПітер Діамандіс - авіатор, підприємець, перший лауреат премії Гайнлайна за комерціалізацію космосу, засновник фонду X-Prize, Міжнародного космічного університета, компанії космічного туризму Space Adventures і ще цілої купи різних проектів та компаній в космічній галузі. Син емігрантів з Греції. Автор книжки "Достаток: майбутнє краще, ніж ви думаєте".

Для цієї статті я переглянув новини техніки та науки за 52 тижня 2016-го року і був вражений змінами. Я також впевнений, що 99,999% людства не знають, що відбувається, тому хочу описати "для пересічних громадян" топ-10 технологічних тенденцій за останні 12 місяців, і чому вони важливі.

Детальніше: ТОП - 10 ТЕНДЕНЦІЙ 2016 РОКУ,ЯКІ ЗМІНЯТЬ ЛЮДСТВО.

13поверхДавайте порівняємо два фільми: Матрицю та 13-ий поверх, і обговоримо це.

Чого мені не вистачало в Матриці - так це ствердження того, що той реальний справжній світ був теж уявним стосовно деякого іншого більш справжнього світу.

Саме це я знайшов у фільмі, який нині подивився разом з філософами. Отож, в цьому плані можна стверджувати, що фільм 13-тий поверх пішов далі за матрицю, показавши два вкладення світів: переломним моментом фільму, кульмінацією є той момент, коли головний герой розуміє, що той реальний світ, в якому вони придумали симуляцію, насправді є уявним стосовно деякого іншого світу.

Детальніше: ВІРТУАЛЬНИЙ СВІТ І ПРОБЛЕМИ ЛЮДСЬКОГО БУТТЯ ...

робот"Допис про ринок праці, це має найбільше цікавити тих, у кого зараз діти шкільного і дошкільного віку, їм в цьому майбутньому шукати роботу. Буде багато ключових цитат з різних англомовних статей, які можна за бажання прочитати самому."

Одна з причин перемоги Трампа – технологічний прогрес. Не в сенсі хакерських атак чи фальшивої пропаганди, про що вже написано багато статей, а в сенсі невдоволення населення темпами прогресу, який позбавляє їх робочих місць

Детальніше: РИНОК ПРАЦІ ТА "ТЕХНІКА І НАУКА" НАЙБЛИЖЧОГО МАЙБУТНЬОГО...

робототехнікаІ в США, і в Європі вже третій чи четвертий рік повертаються виробництва, десять-двадцять років тому винесені в Азію, де була дешева робоча сила.

Причин дві: по-перше в Азії через перетворення її на "світову фабрику" зросли доходи і тепер та робоча сила не така вже й дешева, а витрати на перевезення товарів через половину планети нікуди не зникли, а по-друге віддаленість виробничих ліній від "креативних центрів" та, власне, споживачів працює "гальмом" для виробництва через прискорення і споживання, і конкуренції.

Детальніше: МАЙБУТНЄ..РОБОТИЗАЦІЯ ВИРОБНИЦТВ..

тойотаТвердили ж 30 років поспіль, що Америку «вб'є» країна, від якої ніхто цього чекати не буде. Всіх, хто чекає - не дочекається краху «головної цитаделі світового зла» розчарую. Разом з США впаде і Росія. Причому, навіть раніше. Як зима завжди приходить «несподівано», так і Японія «несподівано» зробила реальний прорив в енергетику без вуглеводнів. Дивіться. Ось перша ластівка:

Ластівку звати Тойота Міраі.

Детальніше: ПРОРИВ В ЕНЕРГЕТИЦІ БЕЗ ВУГЛЕВОДНІВ....

Додаткова інформація