жарНаприкінці 2014 року, в Гамбурзі засвітилися більше 300 світлодіодних ліхтариків. Електрику для них було вироблено за допомогою нової технології, що використовує енергію живих рослин!
Ще задовго до теперішнього часу багато дослідників замислювалися про пошуки альтернативних способів видобутку енергії, розуміючи, що родовища корисних копалин рано чи пізно будуть вичерпані.

жар1Костянтин Едуардович Ціолковський в 1928 році говорив:
«Тільки наше невігластво змушує нас користуватися викопним паливом».
Людство давно використовувало альтернативні джерела енергії, зокрема, про електрику знали навіть стародавні шумери. Підтвердженням цьому служить унікальна «багдадська батарейка», що знаходиться в Національному музеї Іраку, яка була виявлена ​​біля Багдада археологом Вільгельмом Кенінгом.
«Багдадська батарейка» - це невеликий глиняний посуд зі смольною пробкою і залізним стрижнем, який покритий металом, схожим на свинець. У внутрішній частині посудини знаходиться мідний циліндр, дно якого покрите смолою. Вчені вважають, що для отримання енергії, батарейку заповнювали виноградним оцтом або соком, що служили в якості електроліту.жар2Дослідження в галузі отримання енергії з рослин.

Розробки в напрямку добування енергії з рослин і побічних продуктів фотосинтезу ведуться вченими з багатьох країн світу.
Подібними дослідженнями займалися біохімік, доктор Паоло Бомбеллі (Paolo Бомбеллі) і ботанік Росс Денніс (Ross Dennis), яким вдалося за допомогою «мохової дошки» постачити енергією радіоприймач (джерело).
«Спосіб переривання фотосинтезу в рослинах дозволяє вловлювати електрони, які рослини звільняють в процесі фотосинтезу», - говорить у своїй статті доцент Інженерного коледжу Рамараджа Рамас.
Запалити ліхтарі в Гамбурзі вдалося завдяки отриманню енергії від розробок нідерландської компанії Plant-e, яка давно займається вивченням навколишнього середовища, спостерігаючи за різними природніми процесами. Фахівці Plant-e були впевнені, що в природі існує потенційна енергія, яку можна знайти і використовувати на благо людству. І їм вдалося відшукати її в побічних продуктах фотосинтезу, що відбувається в рослинах.
 Директор та співзасновник компанії Маржолейн Елдер вважає, що ця технологія стане революційною. Завдяки живим рослинам вдасться не тільки відтворювати екологічно чисту, нову «зелену» енергію, але й генерувати її у великих масштабах для забезпечення необхідної кількості енергії в усьому світі!
Як видобувається енергія з рослин?
 В основі технології лежить використання побічних продуктів фотосинтезу водяних рослин, що ростуть в спеціальних пластикових контейнерах, з'єднаних між собою. Рослини в процесі фотосинтезу перетворять сонячне світло, воду і повітря в цукор, частину якого вони використовують для зростання, а решту відправляють назад в землю. Розкладаючись, відходи невикористаного цукру звільняють електрони і протони. Залишається лише зібрати електрику шляхом занурення в грунт електродів. Таким чином, з 1 кв.метру саду можна отримувати до 28 кіловат-годин на рік!
жар3Електрику з живих рослин.

Компанія Plant-e надалі планує отримувати енергію завдяки водно-болотним угіддям. Для цього інженери компанії прокладуть горизонтальні труби під поверхнею болота, дельти ріки, рисового поля. Процес отримання енергії буде аналогічним тому, який зараз використовується при збиранні електрики з водних рослин.
Фахівці компанії вже розробили прототип системи. При цьому директор Plant-e - Елдер Маржолейн вважає, що потрібно всього від 3 до 5 років для того, щоб повністю допрацювати і запустити проект.
Людство стоїть на порозі глобальних змін. Вчені прогнозують, що вже в найближчі 20-30 років весь світ зможе перейти на альтернативні, екологічно чисті джерела енергії, які будуть самостійно відновлюватися і будуть безпечними для навколишнього середовища.
 Пошук альтернативних екологічно чистих і безпечних джерел енергії доступних для кожної людини безумовно важливий у сформованій на сьогоднішній день ситуації (докладніше читайте в Доповіді «Про проблеми та наслідки глобальної зміни клімату на Землі. Ефективні шляхи вирішення даних проблем»). Дослідження подібного роду торкнуться і інші наукові сфери, завдяки чому в найближчому майбутньому людство зможе вільно використовувати енергію на благо всієї планети.

allatravesti

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація