ВАЙФАЙ«Сонячну панель на даху будинку можна використовувати  як приймач для широкосмугового сигналу, який передає, наприклад, найближчий ліхтар або лазерна станція на пагорбі», - таку сенсаційну заяву нещодавно оголосив та, більше того, наочно представив  німецький фізик і головний з науки в pureLiFi Ltd Харальд Хаас. 

Пристрій з Li-Fi – це новий тип передачі даних. Принцип роботи такої системи, яка зможе стати ще одним аналогом бездротової системи передачі даних, заснований на лампочках, а точніше - на світлодіодах. Мерехтіння світлодіода, непомітне для людського ока, здатне передавати більше інформації, ніж стільникова вишка, повідомляє ресурс AIN.ua.

ВАЙФАЙ1Ідея отримала назву «Інтернет з кожної лампочки». Розробники підрахували, що до  2020 року до інтренет-мережі буде підключено близько 50 млрд пристроїв.

«Як на мене, таке розширення інтернету може спрацювати, тільки якщо воно відбуватиметься без сильних енерговитрат. І це - момент, коли в справу вступають сонячні панелі і світлодіодні лампи», - говорить Харальд Хаас.

Пристрій передавав дані від світлодіода до панелі сонячної батареї, ноутбук при цьому відігравав роль приймача. Для цього не використовувалося ніяких типів бездротового з'єднання, крім, власне, самого світла лампи. У лабораторії вдалося таким чином отримати швидкість передачі даних до 50 Мбіт/с. 

У наведеному відео фізик презентував принцип роботи нового Li-Fi. 

http://ain.ua/

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація