УКРАЇНСЬКИЙ ГУРУ..ПАМ'ЯТІ ОЛЕСЯ БЕРДНИКА!

бердникNatalia Naboka "Ми ще маємо належно оцінити все те, що він нам залишив, осягнути всю велич цієї постаті в нашій літературі, культурі, історії."

Про "Всесвіт Олеся Бердника".

Можна сперечатися про те, наскільки освоєно набуток Бердника українськими фантастами.Бо поодинокий велетень цієї фантастики Олесь Бердник вважав себе передусім футурологом,який намагався за допомогою наукової фантастики висловити свої футурологічні думки, його непокоїв, хвилював майбутній розвиток людства. Бердник в останні роки підкреслював: «Я не письменник-фантаст. Я, передовсім, футуролог». У чи не у всіх свої творах він намагався розплутати «гордіїв вузол» людського інферно-пекла. 

Коли читаєш "Шляхи Титанів", "Діти Безмежжя" чи "Зоряний Корсар", які написані півстоліття тому, то думається...

---

... за ці роки, напевно, створені ілюстрації, мультики, фільми...

... на цих мультах і фільмах виросли покоління людей-титанів, покоління українських фантастів...

... у світі зазвучала слава української наукової фантастики...

... українська наука підтвердила багато передбачень Бердника та його футурологічної школи...

... фантастика з наукою запропонувала сотні проектів розвитку нашого суспільства, з яких реалізуються десятки...

... у школах США та Японії вивчають українську мову, бо важко збагнути неймовірно корисні винаходи українських вчених без знання нашої мови й способу мислення... 

... у містах-садах України наукові центри, з яких іноземні шпигуни не встигають красти інформацію, бо наступного дня нове творення перевершує всі досягнення учора (тому професія шпигуна вмерла)...

... поряд з Голівудом та Болівудом у світі відомий Витачівуд...

---

...нам завдання - подолати прірву в півстоліття... так, наче тої прірви й не було...

---

ПРАГНУТИ НЕМОЖЛИВОГО - ЄДИНЕ, ЗАРАДИ ЧОГО ВАРТО ЗМАГАТИСЯ.

Книги Олеся Бердника слугують путівником по прийдешньому тисячоліттю. Ми вбачаємо в роботах Бердника Маніфест Нового Людства, а також стратегію і тактику його реалізації. Ви просто усвідомлюєте межі “себе” і йдете далі за них, яким би складним це завдання не виглядало. Його персонажі опановують цей спосіб буття через взаємодію з одне одним і передають це знання читачам. Його так звані “фантастичні” праці в буквальному сенсі перекладають найважливіші принципи біблійських і інших вчень на мову, яка можна легко застосувати на своєму життєвому Шляху.

Він проголошує необхідність зрозуміти метафізичну роль кожної нації. Тож до прикладу у своєму листуванні із іншим знаним письменником Річардом Бахом він дає визначення Духовній Республіці як новій формації співжиття людей на нашій планеті, яка веде наші спільноти до реалізації Вищих Завдань, які відповідають Плану Духовної Еволюції Всесвіту.

“Хто стверджує, що Світло може проявитися лише на тлі Пітьми, що Радість неможлива без Страждання, той перебуває на первіс­ному рівні мислення, котре ґрунтується на біполярному, чорно-білому розмежуванні Світу, той ще не проник у багатомірність Світобудови, в її веселкову поліалектику, в її глибинну Свободу.

Всі «закони» детермінізму та необхідності, які вивчаються нами, — всього лиш покривало для бездуховних сліпців, полонених ілю­зією механічного Космосу”.

Vasil Dotsenko 

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація