ТРИПІЛЬСЬКІ ЗНАКИ-ОБЕРЕГИ - ПРАДАВНЯ СПАДЩИНА УКРАЇНЦІВ

Щоб відновити філософський зміст української етнічної культури, слід вивчити всі відомі космогонічні знаки, які існували на нашій землі впродовж тисячоліть.

Палеолітичне й неолітичне населення залишило на території України найдавніші твори мистецтва, на яких уже існували знаки-символи. Біля с. Мізин на Чернігівщині знайдено перші у світі сварги (свастики) і безкінечники (меандри). До цього ж часу належать перші скульптури Богині-Матері, які були відомі у всій Європі. Неолітична культура (приблизно 8—5 тисяч років тому) сформувала міфологему умираючого і воскресаючого Бога-Сонця. Поховання зерна в землю (засів) і його воскресіння (проростання) навесні дали початок уявленню про безкінечне повернення, перевтілення, вічність життя. Всі ці знання були відображені в символіці предків - хліборобів-оріїв. Нині наука все впевненіше знаходить серед трипільців наших Предків.

 

трипілляНайархаїчнішими знаками були сонячні та місячні символи (солярні та люнарні), які мали тісний зв'язок із календарем.

Солярні знаки — це коло, колесо з шістьма спицями, концентричні кола, круг з хрестом усередині. Люнарні — дуги, повернуті в різні боки, що символізують фази місяця, півмісяці, які позначають Молодика і Старого місяця, а також півмісяці, повернуті "рогами" догори (нині в народіозначає добру погоду). Цікавими є трипільська чара, на якій зображено 12 місяців, і тарілка з чотирма місяцями, вписаними між променями рівнобічного хреста, що підтверджує саме календарність цих зображень

Такими ж давніми є зображення рослинних символів: деревце з піднятими гілками, ялинка, колос; малюнки у вигляді квітки (коло з шістьма чи вісьма пелюстками навкруги); світове дерево. Символ дерева взагалі один із найстійкіших в українському знаковому космосі, який дійшов до тепер. Вічнозелене Дерево Життя складається із трьох сфер: стовбур, верхів'я і коріння. Стовбур, як уже зазначалося вище, означає земне життя людей (Ява), крона дерева (гілки й листя) — духовний світ Богів (Права), коріння - підземний, потойбічний світ (Нава).

Три яруси світу зображені на трипільських глеках способом поділу сферичної композиції посудини (наприклад, кулястої макітри або глечика) на нижній, середній і верхній світи. їхні вже пізніші арійські назви збереглися на індійському ґрунті в Ріґведі: свах — верхнє небо із запасами води; бгувах — повітряний простір із сонцем, місяцем, зірками; бгух — земля, грунт.

Магія родючості полів була тісно пов'язана з магією плодючості людей і тварин.Символом засіяного поля вважають квадрат або ромб, розділений хрестом на чотири частини, в кожній з яких зображена крапка, що символізує зерно. Такі ж зображення іноді малювалися на животі жіночої статуетки, що означало вагітність.

Цікавий обряд існував у Білорусі: перед будівництвом хати малювали квадрат, ділили його на чотири рівні частини навхрест. Батько йшов на чотири поля, які оточували це місце з чотирьох боків, із кожного поля брав камінь, клав його на голову й ніс так, щоб покласти на кожну чверть квадрата. Отже, на місці майбутньої хати утворювалась фігура, яка точно відтворює малюнок "трипільського квадрата".

Велике значення має й дослідження знаку хреста, який у сучасному християнстві цілком переосмислений. Первісно хрест (криж) був знаком життя: вертикаль — чоловіче, батьківське начало, горизонталь — жіноче, материнське; їхнє поєднання утворює третю силу — синівську (власне сам хрест). Хрестом також позначалося сонце, небесний вогонь, світло, жертовник. Цей знак відомий з давніх-давен у багатьох народів світу (в Європі, Індії, Єгипті). Різновидом звичайного хреста є так званий арійський (орійський) хрест, або свастика. Свастя поширена у традиційних українських, вишивках. Найголовніше його значення — це небесний вогонь. Різні види свастик досі пишуть на українських писанках як магічні символи найвищого неба та сонця. Свастика є знаком Сварога, так само, як стріла — знаком Перуна.

 

Коментарі:

Коментарі  

+4 #5 Menes 11.11.2015, 09:42
І ще, подивись на поведінку россійських туристок, деб вони не були б, вони, як звірі, мітять територію. Ви даєте їм оселю, їсти , пити і, вони вже вважають, що так імає бути, що ви маєте їм служити, а який звір-такі й діти.
Цитата
+1 #4 Menes 11.11.2015, 09:37
Tetyana? "русскій" , як писав россійський філософ(1882-11954)І.А.Ільїн: "Россия-самая паскудная, до блевотьі мерская страна во всей мировой истории. Методом селекции там вьівели чудовищньіх моральньіх уродов, у которьіх само понятие Добра и Зла вьівернуто на изнанку. Всю свою историю ета "нация" барахтается в дерьме и при етом хочет утопить в нем весь мир" Юрий Нестеренко, в своем стихотворении "Россия" назвал Россию болезнью планетьі "Государство абсолютной мразиСлепленное из кровавой грязи,
Оскорбляющее мирозданье
Фактом своего существованья,
Подлость воплощенная в граните,Лжи всеоплетающие нити,
Хамство закрепленное в законах,
Упьіри и ворьі на иконах..." Як що заглянути в календар славян від Богочисла від Літа Великого Похолодання то на сьогодні ми маємо 13023 Літо (рік)Газ, яким отравили планету Сили Зла, діє і сьогодні. Наші діти народжуються з древніми знаннями, деякі з них можуть, з дитинства володіти незнаними, забутими мовами, але діючий в атмосфері газ стерає дитячу память, цьому сприяє магія хрещення. Це окрема тема. Після потопу створявались імперії, які базувались на древніх віруваннях. Вони оставили після себе історичні артифакти, культуру, а головне незнану нами архітектуру. "Россіяни" ж, вони ж тартхари, діти Бога Тарха(Дажбога) і його сестри Тари, вони нічого ніколи не будували, вони воювали, грабували з цього й жили. А ле те, що тартхари колись були високорозвиненою цивілізацією є докази. Єдині, крім старовиної карти зрощувальної системи Калмикії,-це древні металеві шахти, з невідомого металу Якутії.
Цитата
+2 #3 Білий хорват 10.11.2015, 18:04
п.Menes,от цікаво яке відношення до Трипілля має фіно-угорський сайт svarogday.com,вони б свою історію(Золотої Орди)вчили.
Цитата
+1 #2 Menes 10.11.2015, 08:04
Tetyana, якщо цікавитесь, пропоную:http://www.svarogday.com/kolyady-dar-22-s entyabrya-2012-konec-tmy-nachalo-epoxi-volka/; https://www.google.com.ua/search?q=%D1%80%D1%83%D0%BD%D0%B8+%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%B0+%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B2%D0%BE%D0%BB+%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B8&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=mKRBVp_XNaS6ygPnr6rABg
Цитата
-3 #1 Tetyana 18.09.2015, 21:50
Цікаво,хто автор статі?Звідки така упевннеа заявая що "знайдено перші у світі сварги ".Сварги багато вивчаються,знак дуже не однозначний.Але жоден автор ні про одну николи не заявлял що саме вона найперша.Було б цікаво послухати аргументи автора цієї статті
Цитата

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація