УКРАЇНІ НЕОБХІДНО СФОРМУВАТИ СВОЮ ЕЛІТУ.

сасВ українській суспільній думці тривалий час була мода хвалитися тим, що українська нація (народ) не мають панів, тобто є нацією безелітарною. Про це говорилося в "Книзі битія українського народу". На цьому наголошували наші народники, різного роду соціалісти і т. ін.

На жаль, у них не було розуміння того, що цим не варто хвалитися.

 Народи, котрі мали свої відносно повноцінні еліти (поляки, росіяни, угорці, турки-османи і навіть румуни), наче пилисосом "відсмоктували" в українців найбільш динамічні, енергійні й амбітні елементи. Хто з українців хотів "вибитись у люди", зробити кар"єру, стати відомим, мусив працювати на "чужому полі". Відповідно, ці люди тягнулися до чужих еліт і ставали поляками, росіянами, угорцями, турками і т. д.

З українським народом залишалися далеко не найкращі елементи. Таким чином, ми ставали "нацією рагулів". Не скажу, що це лише наша доля. Але від розуміння того, що подібні речі творилися з іншими народами, легше не стає. 

Якщо ми хочемо перестати бути "нацією рагулів", то треба акцентувати увагу на елітарні речі в нашій культурі (а вони були!) і на базі цього спробувати сформувати СВОЮ еліту. Звісно, це непросто. Але якщо цього не зробимо, то й далі лишатимемося "перегноєм" для націй, що мають свої еліти.

І прикро,бо  сьогодні  не знають, чи навіть не хочуть згадувати про те ,що в нас була своя еліта:Терещенки,Ханенки, Харитоненки,Алчевські, Чикаленки,Симиренки,Драгоманови,Конашевич - Сагайдачні,Яворські,Ільницькі..

 
Петро Кралюк
 

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація