ЗЕМЕЛЬНИЙ КОДЕКС ІЗРАЇЛЮ,ЯК ПРИКЛАД НАСЛІДУВАННЯ ДЛЯ УКРАЇНИ.!

ізраїльУ бастіоні приватної власності США 40 % земель належать державі. Серед сільськогосподарських земель 33 % земель належить фермерам на правах повної власності, 54 %  часткової власності й 13 % на правах оренди .

В Ізраїлі – 91% сільськогосподарських земель належить державі, в Польщі, де навіть в комуністичні часи земля була у приватній власності сімей, 1,5 млн Га сільськогосподарських земель є державними. 

В Австралії з її безмежними просторами ще з кінця 19-го століття існує обмеження на максимальну величину земельного банку в одних руках і є закон про примусове відчуження(експропріацію) надмірно зконцентрованих в одних руках земель.Варто також зауважити, що в більшості розвинених країн Європи та Америки, щодо яких можна знайти інформацію у відкритому доступі існує дуже жорське законодавство щодо розпорядження сільськогосподарськими землями. Фактично продається не земельна ділянка, а право на використання цієї ділянки в сільськогосподарських цілях. Так само жорстко визначаються умови оренди, встановлюється вилка для орендної плати, а країнах де такого обмеження не має, державний орган може перевірити обгрунтованість тої чи тої орендної плати. Ще жорсткіші вимоги і щодо дотриманням правил експлуатації земель, збереження їх родючості, накладення санкцій за ерозію та виснаження земель.Анатолій Ткачук

Т.Епельбаум. ЗЕМЕЛЬНИЙ КОДЕКС ІЗРАЇЛЮ

Земля в Ізраїлі належить де-факто державі, де-юре кожній людині. Всі землі Ізраїлю враховуються в ЕНС, за державними цінами. Різницю в ціні визначають призначенням земель (будівельні, сільськогосподарські, промислові тощо). Ці ціни (державні) є реєстраційними (балансовими), і вони набагато нижчі за ринкові. Саме тому, у всіх частинах Ізраїлю до моменту продажу, (бо тоді і тільки тоді земля вважається товаром), для груп за призначенням її використання – ціна однакова від Шмона до Ейлата.

 Землі не підлягають продажу. Згідно Основного закону (Тора) земля користується особливим статусом. Її не можна продавати або передавати в дар. При, так званій комерційній продажі, фактично, відбувається акт довгострокової оренди землі (капіталізована оренда), мінімальний її термін 49 років. Власником землі ЗАВЖДИ залишається держава (тобто-МИ). З балансу ж тимчасово (49 років) знімається сума державної вартості землі (прибуток відправляють в бюджет).

 ЕНС для комерційних цілей передає землю Управлінню земельних ресурсів. Кількість дуже обмежена і строго квотується.

 Комерційне використання земель державою допускається тільки з урахуванням блага всіх громадян і здійснюється відповідно до демократичних і національними міркуваннями. Це тут, Тут же в розділі “Земля” є формула для розрахунку державної вартості землі.

 Вартість землі змінюється з плином часу. Готові будівельні об’єкти збільшують її вартість, тому в нашому випадку державна земля в майбутньому, вже з будівлями (соціальне житло), автоматично збільшує капіталізацію, виділених ділянок.

 Держава не є комерційною організацією. Всі прибутки від капіталізованої оренди (продажу) направляються в бюджет для потреб суспільства: його розвитку, вирішення соціальних потреб, утримання держапарату і таке інше.

http://isradem.com/index.php?newsid=532

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація