НАЙНОВІШІ ДАНІ ЩОДО ГОЛОДОМОРУ: ЩОНАЙМЕНШЕ 10 млн. – 7 млн в Україні (УРСР), та 3 млн на Кубані, в Центрально-Чорноземній області, Поволжі та Казахстані! Цифра у 3,9-5 млн. видається заниженою!! ПРОШУ ПОШИРИТИ!
З метою обговорення проблеми втрат українського народу в роки Голодомору у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка 4 жовтня відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Голодомор 1932 – 1933 років: втрати української нації», співорганізатора
ми якої стали Національний музей «Меморіал жертв Голодомору», Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України, Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України, Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932 – 1933 року в Україні, Асоціація дослідників голодоморів в Україні, Всеукраїнське товариство «Меморіал» імені В. Стуса та Фундація Українського Голодомору-геноциду (Чикаго, США).

У резолюції конференції зазначається, зокрема, вважати базові дані, які використовує Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України при підрахунку жертв Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років некоректними, натомість рекомендується вживати показники кількості населення станом на 1 січня 1932 року, одержані за матеріалами Всесоюзного сільського перепису 1931 року, та враховувати нововиявлені архівні документи щодо Всесоюзного перепису 1937 року.
Також учасники конференції звертаються до СБУ з пропозицією продовжити розслідування за фактом вчинення в Україні у 1932 – 1933 роках злочину геноциду з метою встановлення його безпосередніх виконавців і з’ясування наслідків Голодомору.
Конференція констатувала: науково встановлені на сьогодні втрати від Голодомору 1932-1933 років становлять в УСРР щонайменше 7 мільйонів і за межами УСРР – щонайменше 3 мільйони. Тому, рекомендується освітнім закладам, музейним установам, ЗМІ, дипломатичному корпусу вживати показник кількості втрат українців від цього злочину – 7 млн в Україні, та 3 млн на Кубані, в Центрально-Чорноземній області, Поволжі та Казахстані.
Світлина від Oleksiy Kurinniy.
Подобається
 
Коментувати