НЕСКОРЕНИЙ ГЕНЕРАЛ Р.ШУХЕВИЧ..

ШУХШухевич казав: „Я не боюся за наше майбутнє, коли знаю, що наші засуджені сільські хлопці гинуть з окликом: „Хай живе Україна!”."

Я щаслива, що належу до нації, яка народила Коновальця, Бандеру, Шухевича. Націоналізм народжується з душевного поклику і неспокою: „…це було б неможливо для мене – спокійно вправлятися на фортепіяні, коли довкола таке діється з моїм народом”, – промовив Шухевич. І він почав вправлятися у зброї.

Націоналізм народжується з полярностей. Той, хто має у собі відчуття максимальних любови й ненависти, – стає великим.

 Шухевича можна назвати великим альтруїстичним егоїстом. Його любов до своєї землі і ненависть до німецьких, польських, московських окупантів народили нову форму змагання за Українську Свободу: з його приходом до керівництва ОУН було створено широкий інтернаціональний рух проти спільних ворогів. Про це свідчить, зокрема, рішення Конференції поневолених народів Сходу Европи та Азії від 21-22. 11. 1943 р. у с. Будераж на Рівненщині за участю 39 делегатів від 13 народів. 

Націоналізм народжується з аристократичного Духу, що не приймає жодної форми поневолення і діє через найрізноманітніші форми спротиву: від індивідуального терору (Шухевич 19.10.1926 р. здійснив атентат на польського шкільного куратора С. Собінського) до створення півмільйонної армії, що стала загальнонародною, позаяк охоплювала прихильників усіх політичних структур, які змагали за незалежну Україну. Отож, нема нічого універсальнішого за націоналізм – ідеологію сильних індивідуальностей і сильних націй. Масштаб нації визначається мірою її націоналізму. І зовсім не треба у націоналісти єднатися всім – а хіба найкращим.

ШУХ1Націоналізм народжується з потужного інтелекту. Відомо, що знання роблять нас вільними. Шухевич володів п’ятьма мовами: латинською, старогрецькою, польською, німецькою, англійською; здобув освіту інженера з мостобудування у Львівській політехніці, паралельно навчався у військовій школі старшин і у Львівському музичному інституті з класу фортеп’яна, – а ще був успішним бізнесменом у сфері реклами. Цей бізнес використовував для продажу зброї, аби відвоювати Карпатську Україну мадярів.

На цьому тлі Великого Генерала – Аристократа Духу якими карликами видаються сучасні найвищі у своїй малості політики-паралітики !!! Він, провадячи боротьбу на три фронти: з німцями, москалями, поляками, – називав себе і своїх соратників „добривом, якого так потребує наша земля, щоб у майбутньому виросла на ній нова українська генерація, яка довершить те, що нам не суджено було довершити…”. Ми, ця нова генерація, маємо також три фронти: два внутрішніх і один зовнішній. Перший внутрішній – гнилий лібералізм у формі пристосуванства та космополітизму; другий внутрішній – зрада та аморальність, – і врешті зовнішній: той самий стратегічний ворог, добряче обчухраний, гротескно-сміховинний, але ще такий небезпечний – Росія. І ця безлика, розтроєна влада (себто „раби з кокардою на лобі”) донедавна називала його „стратегічним партнером” і бавиться з ними у путінське «перемир’я» зі жнивами українських смертей.

Думаю, що Шухевичів посил до нас, теперішніх, простий: будьте гідними нас, одержимих Українською Свободою в абсолютно безумовному існуванні. З ворогами воюють, а не „творять” угодовські компроміси, політичні псевдодомовленості та «перемир’я»! Лише там, де є високі цілі та ідеї, – там буде гідне національне життя. Усе решта від лукавого. Шухевич казав: „Я не боюся за наше майбутнє, коли знаю, що наші засуджені сільські хлопці гинуть з окликом: „Хай живе Україна!”."

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація