ГОЛОВНИМ ФРОНТОМ ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ Є МОВА. ХТО НА НЬОМУ ПЕРЕМОЖЕ,ТОЙ І БУДЕ ДИКТУВАТИ СВОЇ ПРАВИЛА.

мова"Українська влада продовжує лінію на тотальну дерусифікацію і насильницьку українізацію країни", – заявила 30 березня офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, коментуючи останні законодавчі ініціативи Києва в цій області.

«Слідом за абсолютно одіозними законами, які позбавили російськомовне населення права на отримання об'єктивної інформації рідною для них мовою, київська влада має намір фактично легалізувати заборону і на саму російську мову.

До Верховної ради України було внесено законопроект про державну мову, який передбачає обов'язкове використання української мови в усіх без винятку сферах повсякденного життя. Спроби встановлення в країні курсу багатомовності прирівнюються до замаху на повалення державного ладу і підпадають під кримінальну відповідальність », - зазначила Захарова.

У цьому ж руслі, за словами дипломата, слід сприймати і прийнятий 23 березня в першому читанні законопроект «Про мови ЗМІ», який забороняє випуск видань мовами сусідніх країн.

«Схвалення подібних документів означає фактичну легалізацію українізації країни, узаконену боротьбу не тільки з російською мовою і культурою, але і з мовами інших етнічних груп, що проживають на території країни», - констатувала представник МЗС.

Чому після Майдану скорочується вживання української мови

Під час Революції гідності і на початку війни з Москвою відбувся сплеск україномовної активності. Проте торік дослідники почали бити на сполох через нову хвилю русифікації. У 2016 році її вже видно неозброєним оком. За приблизними оцінками, вживання державної мови в Україні скорочується зі швидкістю 1% на місяць. Для розуміння цього парадоксу треба усвідомлювати устрій гібридної війни. 

Москва її веде за тими ж "лекалами", що й століття тому. Вперше про це докладно розповів Юрій Бєзмєнов – високопоставлений співробітник КҐБ, що перейшов на Захід. У 1984 році у брошурі "Лист Америці з любов'ю" він виклав структуру і етапи цією невидимої війни.

Головна її ідея полягає у знищенні противника шляхом поступового і непомітного його розкладання із середини. Тут нічого особливо вигадувати не треба: досить активно підтримувати все негативне, яке завжди є в народі, і шельмувати все позитивне. Причому це робиться легальними засобами – через телебачення, радіо, газети, конференції, освіту, пропагандистські кампанії.

Перша фаза війни – "деморалізація". Потрібно від 15 до 20 років, щоб підірвати цілісність нації, зруйнувати її ідентичність. Чому так довго? Тому що це мінімальна тривалість, необхідна для вирощення деструктивного покоління в країні потенційного противника.

Друга фаза – "дестабілізація". Вона триває від 2 до 5 років. Найуразливішими є економіка, міжнародні відносини та система безпеки. Поширені заходи: нацьковування спільнот одне на одного, саботаж, диверсії, сепаратизм, підтримка корупціонерів, "радикалів", дурнів і демагогів, поширення хаосу, передусім у головах.

Третя фаза війни – "криза": триває від 2 до 6 місяців. Тут перехоплюється управління державою, насаджуються сепаратистські режими або анексовуються території.

Четверта фаза – "зачистка": ліквідація всіх незгідних, а також тих "радикалів", які допомагали на фазах "дестабілізації" й "кризи".

Гібридна війна нагадує поведінку павука. Той впорскує у здобич отруту і травні соки, далі чекає, поки здобич "дійде до кондиції", а потім з'їдає її.

Юрій Бєзмєнов повідомив, що у 1945-му Москва почала гібридну війну проти США – свого головного союзника. Тож через 20 років Америка отримала молодіжні бунти, "сексуальну революцію", сплеск "лівизни", пацифізму, наркоманії, фемінізму, гомосексуалізму, міжрасових змішувань, порнографії та іншої деструкції. Увесь цей непотріб потім назвали "американськими цінностями". Насправді це "павуча отрута" – московський інструментарій руйнування США та інших держав вільного світу.

А що з Україною? Гібридну війну проти нас Москва почала одразу ж після проголошення української незалежності у 1991 році. Її етапи збігаються зі схемою КДБ, яку оприлюднив Юрій Бєзмєнов.

Два десятиліття – "деморалізація". 2010-й – прихід до влади Януковича і початок "дестабілізації". А українці дивувалися, навіщо ці безглузді газові та продовольчі війни, експансія російської мови, "русскій мір", створення негативного образу України в іноземних ЗМІ.

Як пізніше стало відомо, "фаза кризи" була запланована на 2015 рік. Під контроль Москви за короткий час мали потрапити вся лівобережна і південна Україна. Проте Майдан і український пасіонарний спалах 2014-го примусив Москву розпочати третю фазу передчасно, без належної підготовки. В результаті довелось імпровізувати, тож усе пішло "криво".

До чого тут українська мова? А до того, що Москва забуксувала на третій фазі. Тому в 2015 році вона вимушено повернулася на нове коло гібридної війни – до першої фази. Нині основні зусилля ворога знову сконцентровані на деморалізації України, тобто підриві її внутрішньої цілісності.

Головним чинником цілісності є державна мова, яка дає громадянам відчуття власної ідентичності.Завдяки мові вояки точно знають, хто свій, а хто - чужий, і при необхідності можуть стріляти "на голос". 

Це дає бойову перевагу, адже всі сепаратисти – російськомовні, всі українці знають українську мову. Натомість російські вояки взагалі її не розуміють.

Москва це добре усвідомлює, тому зосередила шалені ресурси на витіснення української мови і просування російської. А де лунає російська, там "русскій мір" і привід для визволення "соотєчєствєнніков".

Що робити? Усвідомити, що головним фронтом гібридної війни є мовний. Хто на ньому переможе, той і диктуватиме свої правила.

Добра новина в тому, що перемога України на мовному фронті залежить від індивідуальних зусиль самих українців. Головна їхня зброя – любов до рідної землі, повага до предків, відчуття власної гідності, бажання бути вільною людиною.

Наші інтереси

Збереження і розвиток української мови - об’єднуюча і надихаюча ідея для українців цілого світу. У Кремлі захвилювались - значить ми правильною дорогою йдемо.

 

За матеріалами сайту НО.

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація