ДЕРЖАВА ІЗРАЇЛЬ,ЯК ПРИКЛАД В ПРІОРИТЕТАХ НАЦІОНАЛЬНОГО ТА СТАВЛЕННЯ ДО СВОЄЇ ЗЕМЛІ".

ізраїльЮ.Ситник:"Усім, хто не розуміє, що сьогодні "ринок землі" - це, по аналогії, продаж індіанцями Манхеттена за жменю біжутерії"

Вимоги МВФ, які  влада має виконати,  аби продовжити "освоювати" гроші МВФ…

Напередодні Україна отримала четвертий транш від Міжнародного валютного фонду. 1 млрд доларів будуть зараховані у міжнародні резерви Національного банку, і послужать основою для зміцнення гривні.

На наступний день після ухваленого рішення, 4 квітня, МВФ на своєму сайті оприлюднив і довгоочікуваний меморандум з Україною. Пізніше це зробило і Міністерство фінансів.

Цей документ у найближчі кілька місяців буде формувати порядок денний української влади та її готовність проводити у життя ключові реформи, в тому числі це стосується перегляду пенсійної системи, запровадження земельного ринку, реформи правоохоронних органів та багатьох інших чутливих тем.

ЕП наводить список основних рекомендацій (вимог) МВФ, за якими Україна повинна рухатися. Це домашнє завдання на найближчі місяці для уряду, парламенту та, звісно, президента, без якого більшість питань може навіть не зрушитися з місця.

до кінця травня Раді необхідно буде зробити неможливе і схвалити закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Отже, мораторій на продаж землі державної та приватної власності повинен бути скасований уже до кінця року.

“Ми створили робочу групу за участі відповідних міністерств, які, у співпраці зі Світовим банком розроблять законопроект для того, щоб відкрити ринок землі та дозволити продаж землі за належних запобіжних заходів”, — зазначається в меморандумі.

“Затвердження Верховною Радою закону про обіг земель сільськогосподарського призначення очікується до кінця травня 2017, що дозволить діючому мораторію на продаж земель втратити силу з кінця 2017 року, таким чином, дозволяючи продаж землі, що знаходиться в державній та приватний власності, відразу ж після цього”, – наголошується в документі.

Українська влада також обіцяє “запустити кампанію з інформування громадськості і роз’яснити переваги реформи”.

Це одне з найбільш чутливих питань наряду з пенсійною реформою, тому дуже цікаво, як у такий термін уряд збирається провести відповідну інформаційну кампанію. Незрозуміло також, чому ця кампанія із роз’яснення досі не була розпочата.

Давайте для порівняння подивимось,як діє Земельний фонд в Ізраїлі:

"Отже,як бачимо – держава Ізраїль побудована на принципах національних пріоритетів і в цьому сенсі хочу підтримати тих, хто закликає брати з неї приклад. В Ізраїлі лише тринадцять (ох уже ці символи!) Основних законів. Один із них, прийнятий 17 березня 1992 року, стосується “Гідності та Свободи людини“. Ним визначено, що “Основні права людини в Ізраїлі базуються на визнанні значущості людини, священності його життя і притаманної йому свободи”. А метою цього закону є: “Захистити людську гідність і свободу, щоби закріпити в Основному законі цінності Держави Ізраїль як єврейської та демократичної…”.

Очевидний пріоритет національного, з якого варто брати приклад!

Ще один Основний закон поіменований так: “Земельний фонд Ізраїлю“.

Стаття 1 цього закону називається: “Заборона на передачу права власності” і гласить наступне: “Право власності на землі земельного фонду Ізраїлю, який складають розташовані в Ізраїлі землі Держави, Управління з розвитку або Єврейського Національного Фонду, не може бути передано ні шляхом продажу, ні в будь-який інший спосіб”.

Як наслідок, тільки 7% території держави Ізраїль знаходиться у приватній власності. Інші 93 % є державними. Стаття 3 цього закону конкретизує:

“В цьому законі, “землі” – це земельні ділянки, будинки, будівлі і всі міцно пов’язані з землею об’єкти”.

Землю в Ізраїлі можна взяти в довгострокову оренду, але перший одноразовий авансовий платіж за саме право оренди складає 40-80% вартості землі. Далі орендар сплачує 5% щорічно від невиплаченої повної вартості. До прикладу, якщо вартість земельної ділянки 100 умовних одиниць, а орендар одноразово заплатив 50, то надалі він сплачуватиме 2,5 умовні одиниці щорічно.

Земля Ізраїлю в прямому сенсі годує населення: власна агропромисловість задовільняє потреби країни у продуктах харчування на 92%. "

Наші інтереси:"Треба брати приклад з цієї держави, зокрема в пріоритетах національного та ставленню до своєї землі"

 

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація