З СВЯТОМ ВАС ДОРОГІ МАТЕРІ!

МАМА

У цей світлий день прийміть, дорогі Матері, нашу безмежну шану і найщиріші вітання. Дякуємо Вам за колискову і за першу мережану вишиванку. Дякуємо за те, що ніколи не стомлюєтеся виглядати нас із далекої дороги. За безмежну, як море, любов, що є для нас одвічним життєвим оберегом.

Нехай Бог пошле Вам міцного здоров'я, радості й багато щасливих літ життя!

 

Детальніше: З СВЯТОМ ВАС ДОРОГІ МАТЕРІ!

СТАТЕВЕ ВИХОВАННЯ В КУЛЬТУРІ ДАВНІХ УКРАЇНЦВ

УКРАЇНЦІЗакріплення статі відбувалося вже з перших хвилин народження дитини, передусім через дії з пуповиною. Щоб передбачити характер майбутніх занять дитини, повитуха відтинала пуповину на якомусь певному предметі. Так, пуповину хлопчика відтинали на поліні, сокирі чи книжці, – “щоб хазяїном, майстром, грамотним був”, а дівчинки – на гребені, “щоб пряла і ткала”.
Пупок з ниткою на Західному Поліссі клали у дитячу колиску (“люльку”), в інших місцях звичайно ховали до скрині чи за “образ” (ікону). Через сім (іноді через шість – десять) років його давали дитині і пропонували розв’язати, спостерігаючи: якщо зуміє зробити це, то “буде розумною”, “все вмітиме”. “Як розв’язав пуп, – кажуть у народі, – то й ум розв’язав, а як ні – то буде мучитись".

Детальніше: СТАТЕВЕ ВИХОВАННЯ В КУЛЬТУРІ ДАВНІХ УКРАЇНЦВ

ЖІНКА В УКРАЇНСЬКОМУ СВІТОГЛЯДІ

ЖІНКАЗ незапам'ятних часів Жінкам присвячували вірші, картини, музику і все у чому можна було б відобразити їхні Образи. Образи, без яких не існувала б жодна Духовність і саме Життя. У Традиції наших Предків ці Образи несуть у собі Богині Рожаниці зі священної свити Роду! Образи хранительок Роду. Образи священні - кожному рідновіру!
Жінка, якщо розглядати її з позиції християнства - це істинний Язичницький Символ. Родюча Сила. Суть продовження Роду. Не дарма, саме Жіночі Образи усвідомлені нами такими поняттями як: Земля, Мати, ПриРода! Ця Жіночність настільки ж нерозривно пов'язує нас з поняттям - Батьківщина, що особливо яскраво знаходить свій відгук у Духовній Суті Рідновір'я.

 

Детальніше: ЖІНКА В УКРАЇНСЬКОМУ СВІТОГЛЯДІ

ДЕ ТИ, МОЯ ПОЛОВИНКО?

ПОЛОВИНКАПропоноване вам не є науковим дослiдженням, а скорiше роздумами про пошуки i вибiр подружньої пари. Варто наголосити, що без пошуку i знайдення своєї половинки всi iншi кроки, вся подальша технологiя репродукцiї українцiв матимуть вторинне значення в досягненнi позитивних наслiдкiв.
ЩО ОЗНАЧАЄ СВОЯ ПОЛОВИНКА?
В лiтературi описанi непояснимi людською логiкою факти. Одружений чоловiк раптом кидає свою дружину, своїх дiтей, кидає все нажите рухоме й нерухоме майно i пристає до iншої жiнки, з якою вони до кiнця свого життя живуть душа в душу. Інша житейська ситуацiя: жiнка прожила з чоловiком десятки рокiв, має кiлькох дiтей i налагоджений побут. У чужому мiстi вона зустрiчається поглядом з чоловiком i без слiв їм обом все стає зрозумiлим — половинки цiлого нарештi зустрiлися... Без жалю жiнка кидає свою родину i все нажите, назавжди переїжджає до нового чоловiка i вони живуть решту життя як одне цiле.

Детальніше: ДЕ ТИ, МОЯ ПОЛОВИНКО?

Додаткова інформація