МОВНИЙ ФРОНТ.БИТВА ЗА УКРАЇНСЬКУ МОВУ ТРИВАЄ...

МОНОтже, сьогодні відбулося засідання Комітету освіти ВРУ. Вирішувалося питання, як далі буде здійснюватися освіта в Україні. Чи буде навчання українською мовою, а мови меншин вивчатимуться, чи й далі в законі будуть школи з навчанням мовами меншин (на жаль, питання про те, що мови меншин можуть вчитися взагалі не в державних школах - не стояло).

Ми намагалися донести до депутатів свою думку в Міністерстві освіти, в Комітеті освіти ВРУ про те, що уже 18 років всі "папереднікі" не звертають увагу на Рішення Конституційного суду.

 Люди, 18 років об це рішення витирають ноги і та влада, і вже ця. А в рішенні сказано: Навчання в українських закладах освіти здійснюється українською мовою, мови меншин можуть вивчатися". НАВЧАННЯ - українською, мова МЕНШИН - може вивчатися. МОЖЕ, а не обов'язково. Навчання меншинам не забезпечується, а ГАРАНТУЄТЬСЯ, згідно Конституції ст 10, 53.https://www.facebook.com/larysa.nitsoi/posts/1553650834667043.......

Баталії щодо мови освіти неодмінно продовжаться у сесійній залі. Не має права п'ять упереджених членів комітету з питань науки і освіти витирати ноги об рішення Конституційного Суду України і вкорінювати російську мову на нашій землі. Відповідно до рішення КСУ навчання в українських закладах освіти здійснюється українською мовою, мови меншин можуть вивчатися. НАВЧАННЯ (предмети) - українською, мова МЕНШИН - може вивчатися. Навчання меншинам не забезпечується, а ГАРАНТУЄТЬСЯ, згідно Конституції ст 10, 53. Міністр і голова комітету прагнуть забезпечувати меншинам навчання їх мовою...

Після повернення з засідання комітету науки і освіти, на якому розглядався у другому читанні проект закону про освіту, де найбільша дискусія велася саме за цією правкою. Комітетом ця правка була підтримана. Сподіваюсь, що так не відбудеться у Парламенті, єдиним виключенням повинен бути тільки кримсько-татарський народ.

Як це буде читати ПУТІН у разі прийняття цієї правки: "Особам, які належать до корінних народів і національних меншин (російської федерації) забезпечується право на навчання російською мовою поряд з українською мовою в державних і комунальних закладах ДОШКІЛЬНОЇ і ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ". Переконаний, що після прийняття в такому варіанті, путін особисто приїде для того, щоб розцілувати у різні міця депутатів, які проголосують саме за цю правку. "Народний контроль" уже скликав екстренне засідання політ ради по даному факту для прийняття політичної заяви. Прошу слідкувати за розвитком подій у ВР, та в разі необхідності прийняти активну участь, щодо не допущення такого варіанту правки (Богдан Матківський).....

Перший заступник міністра освіти Ковтунець Володимир та директор департаменту середньої освіти Юрій Кононенко, з метою вплинути на депутатів та результати голосування по скандальному законопроекту про освіту, змовившись, подали до комітету освіти ВРУ за своїм підписом листа з недостовірною інформаці.

 Суть змови полягає в тому, що перший заступник міністра освіти та директор департаменту середньої освіти надсилають до комітету освіти листа з начебто правками активістів до законопроекту про освіту, стаття 7 «МОВА ОСВІТИ», перекрутивши їх та вилучивши при цьому з вимог активістів важливий пункт «Особам, що належать до національних меншин, гарантується вивчення мови національної меншини у державних і комунальних закладах освіти». Називають правки радикальними (а без того пункту, так здається насправді), протиставляють активістів меншинам (а без того пункту складається враження, що активісти взагалі проти мови меншин), показують правки меншинам (а без того пункту меншини думають, що активісти їх надурили, обіцяючи вивчення мов меншин, а насправді такого пункту не бачать у правках), показують депутатам, які будуть голосувати (і ті без даного пункту вважають правки радикальними і такими, що не враховують інтереси меншин) і це теж впливає на їхнє голосування.

Змова полягає ще й у тому, що я, знаючи про можливі політичні інтриги, що напередодні голосування МОН має надсилати Комітету освіти листа з правками активістів, вирішила перевірити, чи все у тому листі правильно - виявила, що в листі правки активістів подані недостовірно. В електронній переписці з першим заступником міністра В.Ковтунцем я звернула увагу на недоліки, відсутність важливого пункту. В.Ковтунець обіцяв мені, що листа виправлять. (переписку прикладаю). Коли лист з МОН надійшов до Комітету освіти, я знову вирішила перевірити, чи виправив МОН свої перекручення і як подав правки активістів. І знову виявила, що МОН надіслав комітету освіти того ж таки перекрученого листа з підписами двох посадовців МОНу, недостовірну інформацію про вимоги активістів.

На остаточному засіданні комітету освіти перед голосуванням звучали заклики і міністра освіти Гриневич, і Заступника міністра В.Ковтунця, І народної депутатки Подоляк (Шамайда), і голови комітету освіти Співаковського голосувати за поправки Міністерства освіти, які узгоджені з «громадськістю», бо інші правки занадто радикальні, не враховують інтересів меншин, і не відповідають Конституції України. Наголошую, заявки про невідповідність Конституції поправок активістів – не відповідають дійсності, оскільки активісти при написанні своїх правок неодноразово консультувалися з правозахисниками, колишніми суддями КСУ. Однак, комусь дуже хотілося, щоб вимоги активістів саме так і виглядали (радикально та проти меншин), тому за підписами високих посадовців і була подана недостовірна інформація про наші поправки. У підсумку, комітет освіти ВРУ одноголосно голосує за поправки міністерства освіти «НАВЧАННЯ МОВАМИ МЕНШИН меншин ПОРЯД з державною мовою», «у вишах вивчення мови меншини для подальшої ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МОВОЮ МЕНШИНИ» тощо. https://www.facebook.com/larysa.nitsoi/posts/1554350401263......

Шановне товариство. Ось остаточна версія, що ухвалив комітет освіти для українців у повній злагоді з Міністерством освіти та "громадськістю".

Маніпулюючи Конституцією, та зовсім не беручи до уваги рішення Конституційного суду, в якому сказано, що НАВЧАННЯ в навчальних закладах України - українською мовою, а мови меншин можуть вивчатися" - через комітет освіти було протягнуте рішення про те, що меншини можуть навчатися (весь процес) мовами меншин - і це забезпечує держава, що професійна діяльність теж віднині буде мовами меншин, і професійну підготовку таких фахівців теж забезпечує держава.

Ці антинаціональні інтереси активно лобіюють: міністерство освіти (Л.Гриневич, В.Ковтунець, Ю.Кононенко) 

Народні депутати Співаковський, Кремінь, Литвин, Поплавський, Кириленко, Констанкевич, Бригинець. Подоляк, Гопко, Парубій, Юринець, Сироїд, Березюк, Геращенко, Скрипник, Єленський, Кіраль, Пастух, Войцеховська, Фріз. 

«Громадськість» Шамайда, Оснач, Кобєлєв, Марусик, Літинський, Матис, .

Ці особи кругом пишуть і виступають на радіо та ТБ про те, як вони прийняли в комітеті освіти правки на захист української мови, і як тепер уся освіта буде українською. Такого нахабства у брехні не мали навіть Ківалов з Колєсніченком. Ті відверто заявляли, що захищають регіональні мови. А ці особи захищають регіональні мови і втюхують усім у ЗМІ, що вони несуть благо Україні.

Прошу всіх, як тільки десь побачите інтерв'ю чи коментар цих осіб , одразу туди прикриплюйте оцей файл, що внизу з їхніми правками. Нехай люди бачуть, що вони кажуть, а що ухвалюють.

За що ми стоїмо? За освіту українською. Меншини нехай свої мови вивчають.Українці, піднімайтеся, прокидайтеся, бо втрачаємо себе.(Лариса Ніцой)

стаття 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Володимир Горбулін:"Якщо спробувати підібрати найкращу аналогію тому, як Росія "зламує" Захід(Україну,прим.ВБ), то найбільше це скидається на саботаж роботи надскладного механізму, який дуже довго налаштовували і який нарешті почав працювати нормально. Однак метою саботажу є руйнування механізму, що робиться поступово й непомітно. І навіть не завжди зрозуміло, як досить прості дії можуть призвести до складних негативних наслідків. Кожна дія окремо принципової небезпеки не становить, але в сукупності поступово формується критична ситуація, що призводить до катастрофи."

БИТВА ЗА МОВУ

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація