ПЕТРІ МЯКЕЛЯ НАТЯКАЄ:"ОСНОВНИЙ УДАР РОСІЇ БУДЕ З БІЛОРУСІ".

картаФінський воєнний експерт Петрі Мякеля (Petri Mäkelä) натякає: у випадку повномасштабної війни України з РФ основний удар по нас буде таки з півночі, з білоруської території.

Звісно, може бути і не повномасштабна війна. А просто намагання швиденько взяти під контроль Київ. Якщо в Україні буде втрачена керованість. А шо тут до Києва через Чорнобиль?

"У 2017 році Збройні сили Росії мають намір різко збільшити обсяги перевезень залізничним транспортом у Білорусь. Так, порівняно з 2015 роком, обсяги перевезень зростуть у 33 рази, а порівняно з поточним роком - у 83 рази. Всього в 2017 році з Росії в Білорусь повинні прибути до 4162 вагонів з вантажами військового призначення.

На думку експертів, такі масштабні переміщення можуть свідчити про плани російської сторони перекинути на територію Білорусі значну частину особового складу нещодавно відтвореної 1-ї Гвардійської танкової армії Західного військового округу і розгорнути там велике військове угруповання. Воно може бути використане як для вторгнення в Україну, так і для з'єднання з військовим угрупованням ЗС РФ у Калінінградській області та створення так званого "прибалтійського котла".

Крім того, поява таких сил на території Білорусі означає встановлення повного військово-політичного контролю над Мінськом, який намагається здійснювати "багатовекторну" політику в українсько-російському конфлікті.

Останній раз на території двох держав такі навчання відбувалися восени 2013-го. А через два роки Головне управління розвідки Міноборони України оприлюднило порівняльний аналіз, з якого було видно, що і параметри навчань "Захід-2013", і оперативна побудова військ відповідали реальним діям російських підрозділів у Донецькій та Луганській областях України навесні 2014-го.

З прив'язкою такого обсягу вантажних військових перевезень до масштабних двосторонніх учень, зокрема, згоден Денис Мельянцов, старший аналітик "Білоруського інституту стратегічних досліджень".

"Швидше за все, така активність пояснюється проведенням у 2017 році чергових білорусько-російських масштабних навчань "Захід-2017", які і зажадають перекидання значної кількості військовослужбовців і озброєнь у Білорусь. Такі навчання звичайно відбуваються раз у два роки. Але в минулому році основні дії розгорталися на російських полігонах, тому великі обсяги вантажоперевезень у Білорусь не потрібні", – сказав він "Апострофу"."

Кажуть, що у самій Біларусі таки проводиться повномасштабна мобілізація - під виглядом навчань та перепідготовки резервістів.

І хоча The Observer написав, що Україна тут ні до чого - нібито саме Біларусь та Москва на порозі відкритої війни (он танки везуть у бік білоруського кордону).

Але більше віриться Мякеля:

"Вся ця політична криза є лише "маскування", обман, реальна мета полягає в тому, щоб замаскувати мобілізацію білоруської армії. Білорусь має важливе значення у всіх російських бойових планах, які включають Україну або Прибалтику. Існує пряме шосе від білоруських ліній оборони - на Київ".

У цьому межичассі забавним виглядає "безвіз" Лукашенка - Біларусь скасувала візи для 80 країн світу!

Хоча може це й пастка для "жаданів всього світу": чого вартий арешт Сергія у Мінську та його ночівля в КГБ Біларусі.

Між іншим, кілька днів тому українським журналістам, які співпрацюють із західними виданнями, редакції надіслали прохання: утриматися від поїздок до Біларусі. А також - увага! - Вірменії, Казахстану та Азербайджану.

Спецслужби цих країн мають "спільні бази даних", а відтак контролюються Москвою.

Rostyslav Martynyuk
 

 

 

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація